DHMİ'nin 'Uçuş Rehberim' uygulaması ile uçak kaçırmaya son!

Seyahat edeceğin uçuş ve havaalanlarıyla ilgili tüm bilgileri tek bir uygulamada bulmak ister miydin? Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin (DHMİ) ‘Uçuş Rehberim’ uygulaması ile havaalanlarında mevcut uçuş programı, pistlerin durumu, PNR sorgulaması, son dakika gelişmeleri, hatta aracının bulunduğu otoparka kadar tüm bilgileri tek bir uygulama ile kontrol edebilirsin. Üstelik ücretsiz internet desteği de var.

Devamını Gör

Pandemi sürecinde uçak yolculuğu neden güvenli?

Uçaklar gerek kullanılan hava filtresi gerekse de ekstra olarak alınan tedbirler sayesinde güvenli seyahatin en önemli ulaşım aracı. Peki hangi özellikler uçakları; markete, kuaföre gitmekten ya da AVM’de dolaşmaktan daha güvenli hale getiriyor? Bu soruyu Harvard Üniversitesi bilim insanları sormuş ve bakın nasıl bir yanıt almış?

Devamını Gör

Uzun mesafeli uçuşları nasıl kolayca atlatırız?

Uçağın icadı ve ticari uçuşların yaygınlaşması insanların dünyayı çok daha kısa sürede keşfetmesini fazlasıyla kolaylaştırdı. Tatil, iş, aile ziyareti… Sebebi ne olursa olsun uçakla her yer çok daha yakın, seyahat etmek çok daha güvenli! Ancak uzak yerlere tek uçuşla gitmek hala zorlayıcı ya da korkutucu gelebiliyor. Gel bakalım, uzun mesafeli uçuşlar için sana ne gibi öneriler hazırladım?

Devamını Gör

Uçuş görevlileri hakkında merak edilenler

Uçuş görevlileri uçuk yolculuklarında yolcuların konforunu ve güvenliğini sağlamakla yükümlü kimselerdir. Onları uçağa binerken nazik ve güler yüzlü karşılamaları ve şık kıyafetleriyle tanırız. Ancak sadece sıcak bir karşılama değil, uçuşun güvenli geçmesi için de sorumlulukları vardır. Uçuş görevlisi ya da diğer adıyla kabin görevlileri genelde kadın olur ve hostes denir. Son yıllarda erkek kabin görevlilerinin de sayıları arttı, onlara da kabin görevlisi ya da host deniyor. Aşağıda uçuş görevlisi olmak isteyenlerin kafalarındaki tüm sorulara yanıt bulmaya çalıştık.

Devamını Gör