Kamp çantası hazırlama yolları

Son zamanlarda kampçılığa olan ilgi arttı; ücretli - ücretsiz kamp alanlarında konaklayanlar çoğaldı. Çoğu insan arabayla gitmeyi tercih etse de uçakla, motorla, otobüsle veya otostopla gitmek de mümkün. Bu yazı da aslında daha çok ikinci grup için geçerli. Sırtımızda tüm evimizi taşımamamız için neleri almak, neleri bırakmak gerekiyor? Kamp çantası nasıl daha verimli kullanılır? Hadi başlayalım…

Devamını Gör

İftarı erken karşılayan şehirler

Her Ramazan geldiğinde oruç ilk hangi şehirde açılıyor sorusu ya sahur sofralarında ya da iftar masasında ezanı beklerken yapılır. İyice zorlaşan son oruç dakikalarını biraz olsun rahatlatmak için yapılan bu muhabbetin cevabını ilk senin verebilmen için bu yazıyı yazmak istedim.

Devamını Gör

Türkiye’nin EN temiz 20 plajı

Ülkemiz upuzun bir sahil şeridine sahip. Yaz gelir gelmez hepimiz, bu yıl kendimizi nerede denizin sularına bıraksak diye düşünüp planlar yapmaya başlıyoruz. Neresi olursa olsun Mavi Bayrak ödüllü tertemiz bir plaj ve berrak sular bulmak kolay ama adını dünyaya duyuracak kadar temiz ve güzel olan plajlarımız var. Özellikle bu yıl daha hijyenik bir tatil arayışındaysan doğru listeye ulaştın. Hadi gel Türkiye’nin en temiz 20 plajını beraber inceleyelim.

Devamını Gör

Dijital aşı pasaportu nedir, kimler alabilir?

Dünyada hava yolu taşımacılığını alt üst eden Koronavirüs pandemisi yolculuklar için özel bir dijital sağlık pasaportu oluşturulmasına yol açtı. Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) insanların aşı, hastalık gibi sağlıkla ilgili tüm bildirimlerini içeren bir dijital aşı pasaportu (TravelPass) oluşturmaya başladı. Avrupa Birliği ülkesi liderleri ise yaz aylarında AB üyesi vatandaşların dijital aşı kartlarıyla beraber seyahat etmesini planladıklarını açıkladı. Ve şimdilik Pfizer-BioNTech, Moderna, AstraZenaca ve Johnson&Johnson aşılarına onay vereceklerini açıkladı. Peki Türk vatandaşları bu süreçte nasıl seyahat edecek?

Devamını Gör