Uçak yolculuğu sırasında dikkat etmeniz gereken 5 şey

Uçak yolculuğu sırasında dikkat etmeniz gereken 5 şey

Uçakla seyahat etmek her ne kadar keyifli ve eğlenceli olsa da bazı kurallara ve ipuçlarına dikkat etmenizde yarar var. Uçak yolculuğunu daha keyifli hale getirecek bu 5 öneriyi aklınızın bir köşesinde bulundurun.

40 yaşından önce görmeniz gereken 6 yer

40 yaşından önce görmeniz gereken 6 yer

Yaşadığımız gezegen hangi yaşta olursanız olun görülmeye değer yerler ve eserlerle dolu. Ancak öyle yerler var ki eğer iş, aile ve diğer sorumlulukların iyice arttığı 40'lı yaşlara yaklaştıysanız, artık bazılarını görmenin zamanı gelmiş de geçiyor demektir. Aralarından seçim yapmak zor olsa da bu 7 yere göz atarak nereden başlayacağınıza karar verebilirsiniz.

Üniversitede okurken görmeniz gereken 5 yer

Üniversitede okurken görmeniz gereken 5 yer

Seyahat etmek ve yeni yerler görmek için en ideal dönemlerden biri hiç şüphesiz üniversite yılları. Öyleyse neden bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmeyelim? Gençler, henüz iş hayatına başlamadan, sabah 9 akşam 6 arasında geçen yoğun bir koşturmanın içine girmeden önce görmeniz gereken bu yerleri mutlaka listenize ekleyin.

Vizesiz Ukrayna'yı görmek için 5 neden

Vizesiz Ukrayna'yı görmek için 5 neden

Tarihi ve doğal güzellikleriyle her yıl çok sayıda Türk ziyaretçiyi çeken Ukrayna'ya yakın zamanda pasaport gerekmeksizin sadece nüfus cüzdanımız veya kimlik kartlarımızla seyahat edebileceğiz. Başkent Kiev ve Odessa gibi şehirleriyle gezginleri büyüleyen Ukrayna'yı görmek için geçerli nedenler neler?

Yurt dışında  hayatınızı kurtaracak 8 İngilizce kalıp

Yurt dışında hayatınızı kurtaracak 8 İngilizce kalıp

Eğitim, tatil veya iş için yurt dışına çıktığınızda eğer yabancı diliniz yeterli düzeyde değilse, ilk zamanlar iletişim kurmakta biraz zorlanabilirsiniz. Ama hemen paniğe kapılmayın. Çok kısa sürede öğrenebileceğiniz birkaç İngilizce cümle kalıbı ile havalimanında veya şehri dolaşırken yardım isteme ve yemek siparişi verme gibi konularda zorluk yaşamadan işlerinizi halledebilirsiniz.

160 TL'nin altında gidiş dönüş hafta sonu kaçamakları

160 TL'nin altında gidiş dönüş hafta sonu kaçamakları

Yaz gelene kadar bir süre daha hafta sonu tatilleriyle idare edeceğiz gibi görünüyor. Öyleyse bu kısa kaçamakları daha da eğlenceli ve keyifli bir hale getirmeye ne dersiniz? Şubat ayı bitmeden gidiş dönüş her şey dahil 160 TL'nin altında uçabileceğiniz yerlere göz atın ve planları yapmaya başlayın.

Enuygun.com'a özel %30'a varan indirimle uçuran fırsatlar

Enuygun.com'a özel %30'a varan indirimle uçuran fırsatlar

Biletinizi şimdi Enuygun.com'dan alarak Aegean Airlines ile Yunanistan'ın tarihi başkenti Atina'ya veya Atina aktarmalı olarak Paris, Roma, Kahire, Amman, Tahran, Varşova ve Erivan gibi şehirlere %30'a varan indirim fırsatıyla uçabilirsiniz. Tüm bu rotalara vergiler hariç 7 Mart – 7 Nisan arasında %20 ve 24 Nisan – 10 Haziran arasında %30 indirimle seyahat etmek için biletinizi 20 Şubat'a kadar satın alın.

Uçakta kabin ekibini zorda bırakmamak için yapmanız gereken 7 şey

Uçakta kabin ekibini zorda bırakmamak için yapmanız gereken 7 şey

Uçaklarda yolcuların daha rahat ve konforlu bir şekilde seyahat etmeleri için çalışan kabin memurlarının işleri hiç kolay değil. Tüm uçağa yemek ve içecek servisi yapmak, iniş ve kalkış sırasında güvenlik kurallarını uygulamak ve daha birçok konuda iş kabin ekibinin başına düşüyor. Tüm bunların üstüne bir de bitmek tükenmek bilmeyen istekleri olan yolcular eklenince işler daha da zorlaşıyor. Kabin ekibine biraz yardımcı olmak isterseniz, bu maddelere dikkat etmeye çalışın.

Bu yaz görmeniz gereken 5 yer 5 neden

Bu yaz görmeniz gereken 5 yer 5 neden

Her bölgesinde görülmesi gereken harikaları barındıran yurdumuzda fazla bilinmeyen ancak bir o kadar güzel ve çekici rotalar var. İşte, bir sonraki yaz taitlinde mutlaka görülmesi gereken 5 yer ve buraları bu kadar cazip hale getiren 5 neden...

Uçakta yanınıza alabileceğiniz 7 şey

Uçakta yanınıza alabileceğiniz 7 şey

Uçakla seyahat ederken uçak içine yani kabine alınması yasak olan birçok eşya var. Belirli bir miktarın üzerinde sıvılar, kesici veya delici aletler ve benzeri parçaları kabin içinde taşıyamıyoruz. Buna karşın kabinde yanımıza alabileceğimiz çok sayıda kullanışlı şey de var. Herhangi bir sorun yaşamadan yanınıza alabileceğiniz bu eşyalar hangileri?

x