Trafik sigortasına yeni kurallar

1 Haziran 2015 itibariyle trafik sigortasında yeni düzenlemeler uygulamaya geçti. Buna göre alkollü araç kullananın hasar durumu sigorta tarafından karşılanmayacak. İşte yürürlüğe giren yeni uygulamaya göre aranacak şartlar.

Devamını Gör

Trafik sigortası primleri sektörde ilk sıraya yükseldi

Karşılaştırma sitesi Enuygun.com’un analizine göre, sigorta sektörü artık en çok trafik sigortalarından prim üretiyor. Sektörde daha önce en çok prim üretilen sigorta türü kasko iken, zorunlu trafik sigortalarına yapılan zamların ardından sıralama değişti. 2013 yılının ilk çeyreğinde, sigorta sektöründe trafik sigortalarından yazılan toplam prim ilk kez kaskoyu geçti.

Devamını Gör

Kaza yapan 2 araçtan birinin kaskosu yok

Her dört araçtan yalnızca birinin kaskosu bulunduğu Türkiye’de kasko yaptırma oranı oldukça düşük bulunuyor. Otomobillerde kasko sahiplik oranı biraz daha yüksek olsa da kabaca üç otomobilden sadece birinin kaskosu olduğunu söyleyebiliriz. Zorunlu olmadığı için kaskoya da sigortaya da yeterince önem vermediğimiz doğru

Devamını Gör

Trafik sigortası yaptırmayana SMS ile uyarı

Zorunlu Trafik Sigortasını yaptırmadıysanız dikkatli olun. Emniyet Genel Müdürlüğü Zorunlu Trafik sigortası için devreye girdi ve Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi’nden (TRAMER) sigortasız araçların bilgisini aldı. Bu bilgiler 81 ilin valiliğine iletildi. Buna göre sigortasız araçlar tespit edilerek ceza kesilecek.

Devamını Gör