Birikmiş trafik cezasına 3 taksit
Trafik cezaları hakkında

Birikmiş trafik cezasına 3 taksit

Yeni torba yasa, ehliyet trafik cezalarına kadar gündelik hayatımızı etkileyecek değişikliklerle TBMM’den geçerek yasalaştı. Buna göre artık ehliyetlerimizi 5 yılda bir 15 TL’ye yenilemek zorunda kalacağız. Ayrıca birikmiş trafik cezaları da 3 taksitte ödenebilecek.
Alkollü sürücüye hapis
Trafik cezaları hakkında

Alkollü sürücüye hapis

Emniyet Genel Müdürlüğü trafik kazalarının önüne geçmek için trafik cezalarında arttırıma gidilmesine karar verdi. 1 promili geçen sürücüye hapis cezası verilebilecek. Yeni ehliyetlerde dahil pek çok düzenlemeyi içeren 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nda değişiklik yapılmasına dair kanun tasarısı İçişleri Bakanlığı’na sunuldu. Buna göre hız sınırını yüzde 10 ile yüzde 30 arasında aşan sürücülere verilen cezanın 166, yüzde 30 ile 50 arasında aşan sürücülere verilen cezanın ise 343 liraya yükseltilmesi planlanıyor. Hız sınırını yüzde 50'den fazla aşan sürücülere de 700 lira ceza verilecek.
Trafik cezaları artıyor
Trafik cezaları hakkında

Trafik cezaları artıyor

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün trafik kanununda yaptığı değişiklikler belli oldu. Buna göre emniyet şeridine geçen sürücü 72 lira yerine 650 lira ceza ödeyecek. Ayrıca bütün araçlara kış lastiği bulundurma zorunluluğu getiriliyor. Kurallara uymayanların zorunlu trafik sigortası da arttırılacak.