Çılgın alışverişin kabahatlisi, renkler!

Satış, ikna sanatı. Müşterilerin "neyi, nasıl" aldıklarını belirleyen pek çok etken olmakla birlikte; bu konudaki en belirgin karar görsel etkiler. Yani renkler. Sizi çağıran renkler.

Devamını Gör

Tasarruf etmenin 101 yolu

Bu devirde tasarruf etmek kolay değil diyenler, hazırladığımız tasarruf etmenin 101 yolu listesindeki maddeleri tekrar gözden geçirerek nerede yanlış yaptıklarını bulabilirler.

Devamını Gör

Bilgisayar başında alışveriş zamanına dikkat edin!

Tüketim çılgınlığımız üst boyutlara taşındıktan sonra tüketim alışkanlıklarımız da değişti. Yeni dönemle birlikte hayatımıza online alışveriş kavramı girdi. Yoğun olan ve alışverişe zamanı kısıtlı tüketicilerin, çok daha rahat tüketim yapmasını sağlayan bir sistem kurulmuş oldu. Tabi ki internet üzerinden alışverişe bu kadar dar kalıptan bakmıyorum. Ancak faydaları ve zararlarından bahsetmek için yazmıyorum bu yazıyı.

Devamını Gör

Ev içi tasarruf noktaları

Parasal endişelerimizden dem vururken, bu konuya bir girizgah yapmıştık. Sizlere faturalarınızla savaşmanın hemen hepimizin bildiği ancak uygulamada kararlı davranamadığı yollarını hatırlatmıştık. Sonrasında ise kışa girerken ev içindeki ev içindeki enerji ve ısı tasarrufu konusunda daha geniş çaplı ve uygulanabilir ipuçları vereceğimizi de belirtmiştik.

Devamını Gör
x