Pandemide para biriktirme yolları

Evlere kapandığımız şu günleri biraz birikim yapmak için değerlendirebilir miyiz? Aslında benim gibi para harcamayı seven insanlar için birikim yapabildiğimiz bir dönem oldu. Peki pandemi sürecinde nasıl birikim yapabilirim? Bu süreçte işsiz kalan ya da ekonomik zorluk yaşayanların affına sığınırım ve onların en kısa sürede arzu ettikleri refah düzeyine kavuşmalarını dilerim.

Devamını Gör

Çılgın alışverişin kabahatlisi, renkler!

Satış, ikna sanatı. Müşterilerin "neyi, nasıl" aldıklarını belirleyen pek çok etken olmakla birlikte; bu konudaki en belirgin karar görsel etkiler. Yani renkler. Sizi çağıran renkler.

Devamını Gör

Tasarruf etmenin 101 yolu

Bu devirde tasarruf etmek kolay değil diyenler, hazırladığımız tasarruf etmenin 101 yolu listesindeki maddeleri tekrar gözden geçirerek nerede yanlış yaptıklarını bulabilirler.

Devamını Gör

Bilgisayar başında alışveriş zamanına dikkat edin!

Tüketim çılgınlığımız üst boyutlara taşındıktan sonra tüketim alışkanlıklarımız da değişti. Yeni dönemle birlikte hayatımıza online alışveriş kavramı girdi. Yoğun olan ve alışverişe zamanı kısıtlı tüketicilerin, çok daha rahat tüketim yapmasını sağlayan bir sistem kurulmuş oldu. Tabi ki internet üzerinden alışverişe bu kadar dar kalıptan bakmıyorum. Ancak faydaları ve zararlarından bahsetmek için yazmıyorum bu yazıyı.

Devamını Gör