Yeni yılda cesareti artıracak 5 karar!
Tasarruf

Yeni yılda cesareti artıracak 5 karar!

Aralık ayını verimli kullanmak, yeni bir yıla taze kararlar ve yenilenmiş bir ruhla çıkmak istiyorsak, çevremizi bir susturup kendimize kulak vermek gerek! Bunu yaparken yalnız olmak zorunda da değilsiniz, Enuygun.com finansal kararlarınızda yanınızda! Uzman görüşleri ve kendi deneyimlerimizden derlediğimiz kişisel finans reçetelerimizi sizlere sunmak ve birlikte düşünmek; yeni yıla girerken hedefleri belirlemek istiyoruz!
Yeni yıl coşkusu sizi zor durumda bırakmasın!
Tasarruf

Yeni yıl coşkusu sizi zor durumda bırakmasın!

Yılbaşı yaklaşırken tatlı bir telaşa düşebilirsiniz. Ama burada dikkat etmemiz gereken ince bir çizgi var. Yılbaşı gelirken, yılın son günlerini yaşıyor oluyoruz. Yani yılbaşı için yapacağınız her ekstra harcama, yılsonu bütçenizden değil, yeni yıl için plandığınız bütçeden gidecektir. Bu nedenle yeni yıl alışverişlerinizde dikkatli olmanız gerekiyor.
Sevgililer gününde aşkınızı güçlendirin!
Tasarruf

Sevgililer gününde aşkınızı güçlendirin!

Perakende sektörüne, dolayısıyla ekonomiye canlılık getirecek günlerden birine yaklaştı. Yarın 14 Şubat ve perakende sektörünün dört gözle beklediği günlerden olan ‘ Sevgililer Günü ’. Bütün dünyada birçok çift birbirine hediye alma telaşına girdi ve teknolojiden tekstile, ev ürünlerinden kozmetiğe, mutfak eşyalarından dekorasyon ürünlerine kadar farklı kategorilerde ürünleri incelemeye başladı. Hal böyle olunca talep patlaması yaşanan nadir günlerden bir tanesine ekonomiler hazırlandı. En fazla alışveriş yapılan dönemlerin başında gelen 14 Şubat haftasında geçtiğimiz yıl Türkiye’de 712 milyon TL’like harcama yapılmış. Sadece 12-14 Şubat tarihleri arasında sevgililer ‘ alın- verin ekonomiye can verin ’ sloganına son derece büyük bir katkı yapmış. 3 gün içerisinde yapılan 712 milyon TL’lik alışveriş perakendecileri sevindirmiş. Bu yıl ise bu rakamın 800 milyon TL’ye ulaşması bekleniyor. Hal böyle olunca firmalar sevgililere özel ürünlerle müşterilerin ilgisini çekmeye hazırlanıyor. 2011 yılında saniyede 57 işlemle yılın ilk harcama rekoru 14 Şubat’ta kırılmış. Sevgililer günü ve öncesini kapsayan 12-14 Şubat tarihleri arasında yapılan harcamalar her yıl ortalama olarak yüzde 10 artıyor. Bu nedenle bu yıl harcamaların 800 milyon TL’yi bulacağını tahmin ediyoruz. Bankalararası Kart Merkezi’nin verilerine göre geçtiğimiz yıl kredi kartları ile yapılan harcamalar 2010 yılına göre yüzde 12 oranında artış gösterdi. Sevgililer gününde en fazla parfüm alınıyor
Pandemide para biriktirme yolları
Tasarruf

Pandemide para biriktirme yolları

Evlere kapandığımız şu günleri biraz birikim yapmak için değerlendirebilir miyiz? Aslında benim gibi para harcamayı seven insanlar için birikim yapabildiğimiz bir dönem oldu. Peki pandemi sürecinde nasıl birikim yapabilirim? Bu süreçte işsiz kalan ya da ekonomik zorluk yaşayanların affına sığınırım ve onların en kısa sürede arzu ettikleri refah düzeyine kavuşmalarını dilerim.

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN