Pandemide para biriktirme yolları

Evlere kapandığımız şu günleri biraz birikim yapmak için değerlendirebilir miyiz? Aslında benim gibi para harcamayı seven insanlar için birikim yapabildiğimiz bir dönem oldu. Peki pandemi sürecinde nasıl birikim yapabilirim? Bu süreçte işsiz kalan ya da ekonomik zorluk yaşayanların affına sığınırım ve onların en kısa sürede arzu ettikleri refah düzeyine kavuşmalarını dilerim.

Devamını Gör

Parayı yönetmek için bilmen gerekenler

Bir miktar birikim yapanlar, kenarda köşede biraz parası olanlar, paranızı iyi yöneterek daha kazançlı hale gelebilirsiniz. Vereceğimiz tüyolara göre bir program yapıp paranızı daha verimli yönetmek isterseniz inceleyin.

Devamını Gör

Parasal hedeflerinize hızlı ulaşmanızı sağlayacak 4 strateji!

Parasal konular aslında her zaman sıkıcı değildir. Özellikle de yaşam kalitenizi artıracak sonuçlara ulaşmanızı sağlayacaksa… Ev almak, birikmiş borçlardan kurtulmak ya da uzun bir tatil için para biriktirmek gibi hedefler, hayatı daha da anlamlı kılabilir.

Devamını Gör

Döviz ve altındaki artışa dikkat!

Kasım ayına piyasalar hareketli girdi. Özellikle Eylül ayından bu yana altın, dolar ve euro da ciddi bir yükseliş var. Haliyle de bankalar küçük küçük faiz artışı yapıyor. Bu türden birikimi olanlar için sıkıntı yok ancak döviz ve altındaki bu yükseliş, günlük hayatımızı nasıl etkileyecek? Önce oranlara bakalım.

Devamını Gör