Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Özel Sağlık Sigortasından Farkı Nedir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Özel Sağlık Sigortasından Farkı Nedir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile Özel Sigorta arasında en belirgin fark anlaşmalı hastane ağlarıdır. Tamamlayıcı sağlık sigortaları sadece SGK anlaşmalı özel hastaneler kullanılabilmektedir. Özel sağlık sigortaların ise SGK anlaşmalı yada anlaşmasız sigorat firmasının analşamlaı olduğu tüm özel hastanelerde, özel muayenehaneler, doktorlar, ve yurtdışı teminatları ile sınırlı olmak üzere yurtdışı sağlık haracamalarının tanzimi için kullanılabilmektedir. Ayrıca tamamlayıcı sağlık sigortalarında ayakta tedavi limitlerinde yılda kaç vaka/kez olarak kullanım limiti uygulanırken örneğin yılda 10 muayene hakkı gibi, özel sağlık sigortalarında sigoratlı limitisiz poliçe tercih etmediği sürece TL bazlı bir yıllık ayakta tedavi teminat limiti uygulanır. Yatarak tedaviler her ikisinde de limitsiz karşılanır. SGK lı olamayan bireyler tamamlayaıcı sağlık sigoratsından faydalanamazken, özel sağlık sigortasında SGK şartı aranmaz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Teminatları Neler?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Teminatları Neler?

Tamamlayıcı sağlık sigortasını sadece yatarak tedaviler için geçerli olacak kapsamda yada yatarak ve ayakta tedaviler için geçerli kapsam ile teminat tercihinizi belirleyerek yaptırabilirsiniz. Doğum ek teminat olarak eklenebiliyor, bekleme süresi sigorat firmasına göre değişebiliyor. Ayrıca bazı sigorta firmaları tamamlayıcı sağlık sigortaları ile birlikte anlaşmalı merkezlerde check-up, diş sağlığı kontrolunu de hediye olarak sağlayabiliyor.

Neden Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırmalıyım?

Neden Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırmalıyım?

SGK lıysanız SGK anlaşmalı özel hastanelerde fark ödemeden hem ayakta hem de yatarak tedavi hizmeti almak için tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmalısınız. Tamamlayıcı sağlık sigortası primleri de yaşa, ikametin bulunduğu ile ve sadece yatarak yada ayakta ve yatarak tedavi teminatlı olmasına göre değişmektedir. Özel sağlık sigoratsına oranla çok daha düşük prim ödenir. Hiçbir katılım ücreti ödemeden SGK anlaşmalı özel hastaneden de hizmet alma imkanına sahip olmak için tamalayıcı sağlık sigortası yaptırmalısınız. Bu yok sayılamayacak çok büyük bir faydadır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından Kimler Faydalanabilir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından Kimler Faydalanabilir?

SGK'sı aktif olan (emekli, çalışan, SGK lı eşi/çocugu ev SGK borcu olmayan) herkes tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesinden 81 ilde yararlanabilmektedir.Tek başına çocuklar için de poliçe düzenlenebilmektedir. Tamamlayıcı sağlık sigoratlarında da üst yaş sınırı bulunmaktadır. Sigorta firmalarına göre değişkenlik göstermekle birlikte 65 yaş altı için tamamlayıcı sağlık sigortası düzenlenmektedir.

x