Sigorta yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler

Türkiye’de “sigorta” deyince “güvenmek” kelimesi de hemen peşinden geliveriyor. Kimisi tanıdık, eş, dost acentesine sigorta yaptırmayı, kimisi banka sigortacılığını, kimisi de en büyük şirkete güvenmeyi tercih ediyor. Sonuç olarak güvenmeden sigorta yaptıramıyoruz. Oysa sigorta yaptırırken sadece bir ürün satın alıyoruz ve her alışverişte olduğu gibi neyi satın aldığımızı bilmek; alışverişlerimizdeki beklentilerimizi şekillendirmek ve memnuniyetimizi belirlemek açısından oldukça önemli. Hatta güvenmekten çok daha önce düşünülmesi gereken bir konu!

Devamını Gör

Kendi sigorta eksperini kendin seç!

Sigortacılık sektörü, sigortalılara daha güvenli sigorta deneyimi yaşatmak için şeffaflaşma uygulamalarına süratle yenilerine ekliyor. Birçok bilgiye artık online ulaşabilen sigortalıların, herhangi bir trafik kazası sonrası kendi eksperlerini kendilerinin seçebileceğini biliyor muydunuz?

Devamını Gör

Ayda 4 TL'ye ferdi kaza sigortası

Evde, trafikte, işte, sokakta ya da yolculukta, her an her yerde başınıza ciddi bir kaza gelebilir. Ya da böcek sokmasından, kırık çıkığa, yanıklara, elektrik çarpmalarına kadar her an beklenmedik kazalarla karşılaşabilirsiniz. İşte tüm bunlara karşı N’olur N’olmaz Sigortası yaptırarak başınıza gelebilecek kazalara karşı kendinizi ve sevdiklerinizi teminat altına almanız mümkün. Üstelik ayda sadece 4 TL’ye, 25 bin lira tazminat ve 1.000 liraya kadar tedavi masrafı teminatı alabilirsiniz.

Devamını Gör

Zorunlu sigortalarınız olmadan konut ve araç sigortası yaptırmayın

Türkiye’de iki önemli zorunlu sigorta türü bulunuyor. Hepimizin bildiği gibi bunlardan birisi “zorunlu deprem sigortası” diğeri de “zorunlu trafik sigortası”… Her iki sigortanın da satın alınan konut sigortaları ve kasko ile yakından ilişkisi var. Satın alma anında ya da yenilmelerde dikkatten kaçabilen bu detay hasar anında bazen sorun yaratabiliyor. “Zorunlu sigortamı yeniletmemiştim ama benim konut sigortam var, o karşılar deprem zararımı ya da kaskom çarptığım aracın zararını öder” diye düşünebilirsiniz. Ancak ne yazık ki durum pek de öyle değil!

Devamını Gör