Sigorta yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler

Türkiye’de “sigorta” deyince “güvenmek” kelimesi de hemen peşinden geliveriyor. Kimisi tanıdık, eş, dost acentesine sigorta yaptırmayı, kimisi banka sigortacılığını, kimisi de en büyük şirkete güvenmeyi tercih ediyor. Sonuç olarak güvenmeden sigorta yaptıramıyoruz. Oysa sigorta yaptırırken sadece bir ürün satın alıyoruz ve her alışverişte olduğu gibi neyi satın aldığımızı bilmek; alışverişlerimizdeki beklentilerimizi şekillendirmek ve memnuniyetimizi belirlemek açısından oldukça önemli. Hatta güvenmekten çok daha önce düşünülmesi gereken bir konu!

Devamını Gör

İstanbul’da her yıl 5 bin konut yangını çıkıyor!

Karşılaştırma sitesi Enuygun.com’un analizine göre sadece İstanbul’da her yıl yaklaşık 5 bin konutta yangın çıkıyor. Diğer bina ve araç yangınları da eklendiğinde bu rakam 14 bine yaklaşıyor. Buna paralel olarak Türkiye genelinde de yangına karşı sigortalanan konut sayısı giderek artıyor. Buna rağmen hala her dört evden üçünün sigortası yok!

Devamını Gör

Türkler sigortaya duygusal bakıyor, ya siz?

BNP Paribas Cardiff’in Türkiye dahil 8 ülkede yaptırdığı araştırmaya göre, Türk insanının kaderci yaklaşımı sigortaya karşı tutumunun da belirleyicisi oluyor. Türkler sigorta konusuna tamamen duygusal yaklaşırken diğer ülkelerde kişisel kaygılar ön plana çıkıyor.

Devamını Gör

Sigorta sektöründe rekor büyüme

Türkiye’de 2013 yılının ilk çeyreğinde en çok büyüyen sektörlerin başında sigorta sektörü yer aldı. Türkiye İstatistik Kurumu rakamlarına göre yaklaşık yüzde 28 büyüyen sigorta sektöründe Ocak-Mart ayını kapsayan 3 aylık dönemde 6,5 milyar TL prim üretildi.

Devamını Gör