Tramer Nedir? Tramer sorgulaması nasıl yapılır?

Tramer, kısaca Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi’nin kısaltılmış halidir ve bir araca ait tüm bilgileri bulabileceğiniz bir sistemdir. Bu online sistemde aracın kaza yapıp yapmadığı, hasar durumu, trafik ve kasko sigorta sorgulaması, daha önce bir kazaya karışıp karışmadığı gibi araçla ilgili tüm bilgilerini sorgulamak mümkün.

Devamını Gör

Staj sigortası emekliliği etkilemez

Stajyer olarak yapılan sigortaların emekliliğinizi etkilemediğini biliyor muydunuz? Pek çoğumuz üniversite hatta lise yıllarında yaptığımız stajlarda sigortalanırız. Ancak bu sigortalarda çalışanlar iş kazası ya da meslek hastalığına karşı sigortalatılırken, bu primler sizin emeklilik hesaplarınızı etkilemez.

Devamını Gör

SGK'dan 25 yaşaltı öğrencilere müjdeli haber

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), 25 yaşın altında yüksek lisans, ön lisans, doktora öğrencilerinin kendilerine öğrenci belgeleriyle başvurmaları halinde Genel Sağlık Hizmeti kapsamına alınacağını müjdeledi.

Devamını Gör

Sigorta mağdurları hakkını tahkimde arıyor

Kasko, trafik ve sağlık gibi özel sigorta sahibi kişi ya da kurumlar, sigorta şirketleri ile yaşadıkları uyuşmazlıkları Sigorta Tahkim Komisyonu’na başvurarak çözüyor. İstatistiklere göre tahkime giden her 10 sigorta mağdurunun 7’si tamamen ya da kısmen haklı bulunuyor.

Devamını Gör