Online Sigorta Teklifi Almanın Avantajları Neler?

Online Sigorta Teklifi Almanın Avantajları Neler?

Online sigorta teklifi size birden fazla sigorta firmasının teklifini hızlı, güvenilir ve aynı anda alabilme kolaylığını sağlar. Aynı zamanda bu teklifleri karşılaştırarak ihtiyacınıza yönelik doğru teminatları belirleme ve sizin için en uygun olan teminatlarla poliçe priminizi hesaplayarak isterseniz satın alma imkanı sağlar.

Sigorta seçerken neden Enuygun.com'u tercih etmeliyim?

Sigorta seçerken neden Enuygun.com'u tercih etmeliyim?

Enuygun Sigorta’da temel prensibimiz öncelikle hizmet kalitesidir. Enuygun Sigorta sizlere hayatınızın en değerli şeyini yani zamanı kazandırır. Konusunda uzman ekibiyle müşteri ihtiyaçlarını doğru tespit edip, bünyesinde bulunan Türkiye’nin önde gelen sigorta firmaları arasında karşılaştırma yaparak tüm ihtiyaçlarınıza karşılık verecek ürünlerden bütçenize en uygun olanını belirleyerek sunar. Çünkü hedefimiz sizlere minumum zaman kaybı, maksimum kazanç sağlamaktır.

Neden sigorta yaptırmalıyım?

Neden sigorta yaptırmalıyım?

Sigorta günümüzde lüks değil, bir ihtiyaç ve mecburiyet haline gelmiştir. Yaşamın her alanında karşılaşılabilecek olası risklere karşı önlem almak ve küçük primlerle büyük risklerin ekonomik sorumluluklarını azaltmak için sigorta yaptırılmalı. Sigorta yolculuklarda ailenizi, tatildeyken evinizi, evinizde uyurken işyerinizi ve arabanızı korur. Bu anlamda geleceğinizin en büyük yatırımıdır. Sigorta ile en hayati sağlık sorunlarınızın bile daha rahat ve kolay bir şekilde üstesinden gelebilirsiniz. Dolayısı ile sigorta görünmeyen bir koruyucudur, güvencedir.

Sigorta şirketine nasıl dava açabilirim?

Sigorta şirketine nasıl dava açabilirim?

Sigorta şirketine poliçenizde yer alan hükümlere uymadığı gerekçesiyle dava açabilirsiniz. Ancak dava açmadan önce poliçenizi bir hukukçuya incelettirmeniz gerekir. Zira poliçede yer almayan bir hüküm nedeniyle tazminat almanız zorlaşır.

Neleri sigortalatabiliriz?

Neleri sigortalatabiliriz?

Neleri sigortalatabiliriz sorusuna, Enuygun.com Sigorta Danışmanı Seda Karaca yanıt veriyor. Videoda cevabı bulabilirsiniz.

Sigorta yaptırmanın avantajları nelerdir?

Sigorta yaptırmanın avantajları nelerdir?

Sigorta yaptırmanın avantajları nelerdir sorusuna, Enuygun.com Sigorta Danışmanı Seda Karaca yanıt veriyor.

Sigorta yaptırırken nelere dikkat etmeliyiz?

Sigorta yaptırırken nelere dikkat etmeliyiz?

Sigorta yaptırırken dikkat etmemiz gereken en önemli husus güvence altına aldığımız riski ve sahip olacağımız poliçenin bu riski ne kadar güvence altına alacağını bilmektir. Zira poliçeler tümüyle güvence altına almak istediğimiz riskleri kapsamaz. Bu nedenledir ki, bilgilendirme formunu doğru incelemek ve alacağımız poliçeye ilişkin doğru bilgilenmiş olmak en önemli husustur.

Konut Kredilerinde Hayat Sigortası Zorunlu mu?

Konut Kredilerinde Hayat Sigortası Zorunlu mu?

Hayat sigortası primi; tazminat tutarı, sigortalı kalma süresi ve sigortalının yaşı arttıkça önemli bir rakama dönüşebiliyor. Özellikle konut kredilerinde tutar ve vade yüksek olduğundan, bu sigorta birçok masraf kaleminin önüne geçebiliyor. Peki ama yıllardır kredi alırken yaptırmaya alışkın olduğumuz hayat sigortası, konut kredilerinde de zorunlu mu? Zorunlu değil isteğe bağlı! Bu konuya ilişkin referans oluşturabilecek iki tane de resmi kaynak var. Bunlardan bir tanesi; Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından Resmi Gazete’de yayınlanan ‘Konut Finansmanı Kuruluşlarınca Verilecek Sözleşme Öncesi Bilgi Formu Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik’ içeriği. Bu yönetmelikte ‘formun önyüzünde yer alacak şekilde en az on altı punto ve koyu siyah harflerle hayat sigortası, konut sigortası gibi yapılması isteğe bağlı sigortaların yaptırılmasının zorunlu olmadığına dair ibarenin yazılması gerekmektedir’ ifadesi yer alıyor. Banka bu form aracılığıyla zorunlu olmadığını zaten açıkça belirtiyor. Sonuç: Seçim size ait!

x