Neden Seyahat Sigortası Yaptırmalıyım?

Neden Seyahat Sigortası Yaptırmalıyım?

Seyahat sağlık sigortası özellikle yurt dışı seyahatler için ilgili ülke konsoloslukları tarafından vize aşamasında istenmektedir. Ayrıca Seyahat Sigortası yaptırarak yurt içi ya da yurt dışı seyahatlerinizde karşılaşılabilecek başta sağlık riskleri olmak üzere yolculuk risklerine karşı çok düşük primler ödeyerek kendinizi güvence altına alabilir ve yüksek maliyetli olası tedavi ve nakil giderlerini tazmin edebilirsiniz.

Seyahat Sigortasından Kimler Faydalanabilir?

Seyahat Sigortasından Kimler Faydalanabilir?

Seyahat sigortasından seyahat edecek kişiler ya da lehdarı faydalanabilir. Sigortalının yaşına ve seyahat süresine ve seyahat edilecek yere göre prim değişebilir. Sigorta firmaları genellikle 65 yaş üzeri poliçelerde suprim uygulayabilir. 80 yaş üzerinde poliçe düzenlenemeyebilir. Üst yaş sınırı ve poliçe primleri de sigorat firmasına göre değişiklik gösterebilir.

Seyahat Sigortasının Kapsamında Neler Bulunur?

Seyahat Sigortasının Kapsamında Neler Bulunur?

Ani rahatsızlıklar, kaza sonucu sakatlanmalar ve hastalıklarla ilgili tıbbi tedaviler, sigortalının tedavisi için en yakın sağlık kuruluşuna tıbbi nakli, tedavi sonrası nakil, vefat sonrası nakil poliçe teminatları arasındadır. Ayrıca ek teminat olarak, bagaj kaybı veya tarifeli ucuşların iptali yada kaçırılması halinde ülke dönüşü için bilet sağlanması vb yada birinci derece yakınların beklenmeyen kaybı rahatsızlığı sebebi ile oluşabilecek acil dönüş vb riskler kapsama dahil edilebilir. Seyahat sigortası yaptırma aşamasında teminatları detaylı okumanız faydalı olacaktır.

Seyahat Sigortası Nedir?

Seyahat Sigortası Nedir?

Seyahat Sigortası, yolculuğunuz süresince başınıza gelebilecek önceden öngörülemeyen kaza veya hastalık risklerine karşı teminat sağlayan bir sigortadır. Yurrt içi yada yurt dışı seyahatler için düzenlenebilir. Seyahat süresince teminatlar geçerlidir, maximum seyahat süresi 90 gün olabilir. Teminat türleri ve limitleri sigorta firmasına ve ya poliçeye göre farklılık gösterebilir. Sigortalının kaza veya hastalık sonucu tedavi masraflarının karşılanması, yerinde tedavinin mümkün olmadığı hallerde sigortalının tıbbi nakli, tedavi sonrası ikametgaha geri dönüşü, can kaybı olması halinde cenaze nakli seyahat sigortası teminatları arasındadır. Yurtdışı yolculukları için vize işlemlerinde kalış süresince geçerli seyahat sigortası istenmektedir.

x