Enuygun'dan bilet iptal güvencesi

Enuygun'dan bilet iptal güvencesi

Türkiye’nin lider uçak bileti satış sitesi Enuygun.com’un hayata geçirdiği ‘Bilet İptalli Seyahat Sigortası’ ile artık hem promosyonlu hem de promosyonsuz tüm biletlerinizi, uçuştan 3 saat öncesine kadar iptal edebileceksiniz. Ya gidemezsem korkusuyla biletini erkenden satın almaktan çekinenler artık endişe etmenize gerek yok. Yılda 5 milyondan fazla kişinin uçak bileti satın almak için tercih ettiği Enuygun.com’un hayata geçirdiği benzersiz proje ‘Bilet İptalli Seyahat Sigortası’ ile uçuştan 3 saat öncesine kadar herhangi bir gerekçe göstermeksizin biletinizi iptal edebilir ve paranızın %90’ını iade alabilirsiniz. Nasıl mı?

Seyahat sigortası primleri nasıl belirlenir?

Seyahat sigortası primleri nasıl belirlenir?

Seyahat sigortaların primleri gidilecek yere, yaşa, seyahat süresine ve bazen de verilecek teminatlara göre değişebilir. Gidilecek yer yurtiçi ya da yurtdışı olabilir. Özellikle yurtdışına yapışacak seyahatlerde gidilecek ülkeye ya da bölgeye göre uygulanan primler değişir.

Seyahat sigortalı kişi vefat ederse tazminat ödenir mi?

Seyahat sigortalı kişi vefat ederse tazminat ödenir mi?

Seyahat sigortası ile genellikle “sigortalının seyahati sırasında oluşacak sağlık problemleri” teminat altına alınır.

Seyahat sigortasının süresi nasıl belirlenir?

Seyahat sigortasının süresi nasıl belirlenir?

Seyahat sigortasının süresi en az yapılacak seyahatin gün sayısı kadar olmalıdır. Örneğin 10 günlük bir seyahat söz konusu ise 1 haftalık bir poliçe ile sadece ilk 7 gün teminat altına alınmış olur. Geriye kalan 3 gün için herhangi bir teminat verilmeyeceği için sigortalının riskleri tamamen teminat altına alınmamış olur.

Seyahat sigortası yaptırmanın faydaları nelerdir?

Seyahat sigortası yaptırmanın faydaları nelerdir?

Seyahat sigortası, seyahatiniz boyunca karşılaşabileceğiniz sağlık sorunları, bavul kaybı gibi durumlarda sizi güvence altına alan bir sigorta türüdür. Uçak biletinizi satın alırken yapacağınız sigorta ile seyahat süresince kendinizi 15 ayrı riske karşı güvence altına alabilirsiniz. Hastalanmanız durumunda yurtiçinde 1.000 Euro, yurtdışında ise 30.000 Euro’ya kadar tedavi masraflarınız karşılanır. Primleriniz kalış süresine göre değişir. Örneğin İstanbul’dan Antalya’ya yapacağınız 3 günlük bir yolculuk için 15 TL, seyahat süresi 15 güne çıkarsa 37 TL’lik bir ücret alınır. Yurtdışında ise yine 3 günlük İstanbul-Paris seyahati için 19 TL, 15 gün içinse 26 TL seyahat sigortası primi ödenir.

Seyahat sigortası neleri kapsar ?

Seyahat sigortası neleri kapsar ?

Seyahat sigortası neleri kapsar ? sorusuna, Enuygun.com Bilet Sorumlusu Merve Özdinçer yanıt veriyor.

x