Seyahat İzin Belgesi nasıl alınır?

65 yaş üstü vatandaşların şehirlerarası seyahatlerde Seyahat İzin Belgesi alma zorunluluğu devam ediyor. Seyahat İzin Belgesi’ni ister e-Devlet üzerinden isterseniz de Alo 199’u arayarak alabilirsiniz. Özel araç ya da uçak, otobüs, tren gibi toplu taşıma araçlarıyla seyahat edecek 65 yaş üstü tüm vatandaşların bu belgeyi mutlaka almaları gerekli. Bu arada İçişleri Bakanlığı'nın yeni genelgesine göre 18-20 yaş arası gençler geçerli bir sebepleri olması halinde yanlarında velileri olmadan Seyahat İzin Belgesi alarak toplu ulaşım araçlarıyla yolculuk yapabilecek. Peki Seyahat İzin Belgesi nasıl alınır?

Devamını Gör

65 yaş üstü Seyahat İzin Belgesi nasıl alınır?

65 yaş üstü vatandaşlar için şehirler arası seyahatlerde Seyahat İzin Belgesi alma zorunluluğu sürüyor. Gidecekleri yerde sabit adres göstermeleri ve orada en az bir ay süreyle kalmaları şartıyla 65 yaş üstündekiler Seyahat İzin Belgesi alarak yolculuk yapabiliyor. 65 yaş üstü vatandaşlar için Seyahat İzin Belgesi nereden ve nasıl alabilir?

Devamını Gör

Türkiye’nin EN iyi 5 golf oteli

Golf turizmi için sıklıkla tercih edilen ülkemizde çok sayıda golf oteli bulunuyor. Geniş golf sahaları, çeşitli aktivite imkanları, leziz yemekleri, konforlu bir konaklama için düşünülmüş oda özellikleri ve hizmetleri ile aralarında seçim yapmaksa oldukça zor. Sizin için ülkemizin en iyi golf otellerini araştırdım. Golf otelleri sayfamızdan puanlarına ve yorumlarına göre sıraladım. Bakalım sizin favoriniz bu listede var mı?

Devamını Gör

İstanbulkart ile HES kodu eşleştirmesi nasıl yapılır?

15 Ocak 2021 tarihinden itibaren İstanbul'da şehir içi toplu ulaşımla seyahat edebilmek için İstanbulkart ile HES kodlarının eşleştirilmiş olması gerekiyor. Aksi takdirde İstanbulkart geçersiz sayılıyor. HES kodunuz ile İstanbulkart eşleştirmesini yapmak oldukça kolay.

Devamını Gör
x