Pandemi sonrası seyahatlerimiz nasıl olacak?

Koronavirüs eğitimden iş hayatına, eğlenceye kadar pek çok alışkanlığımızı değiştirdi. Evden çalışmaya başladık, çocuklar online eğitim alıyor, seyahatlerimizi, konserlerimizi sanal aleme taşıdık. Artık son virajdayız. Eminim pek çok kişi; benim gibi bu sıkıntılı günlerden en kısa sürede çıkıp yeniden seyahat edebileceğimiz zamanların hayalini kuruyordur. Daha temkinli, sosyal izolasyona dikkat edeceğimiz farklı deneyimler yaşayacağımız bir yaz tatili bizi bekliyor. Koronavirüs sonrası seyahatlerimiz nasıl olacak?

Devamını Gör

Azerbaycan'a kimlikle seyahat başladı

Vizesiz, pasaportsuz sadece kimlikle gidebileceğimiz ülkelere Azerbaycan da eklendi. Türk vatandaşları 1 Nisan'dan itibaren yeni çipli kimlik kartlarıyla, 90 güne kadar Azerbaycan'a vizesiz turistik seyahat yapabilecek.

Devamını Gör

Seyahat İzin Belgesi nasıl alınır?

65 yaş üstü vatandaşların şehirlerarası seyahatlerde Seyahat İzin Belgesi alma zorunluluğu devam ediyor. Seyahat İzin Belgesi’ni ister e-Devlet üzerinden isterseniz de Alo 199’u arayarak alabilirsiniz. Özel araç ya da uçak, otobüs, tren gibi toplu taşıma araçlarıyla seyahat edecek 65 yaş üstü tüm vatandaşların bu belgeyi mutlaka almaları gerekli. Bu arada İçişleri Bakanlığı'nın yeni genelgesine göre 18-20 yaş arası gençler geçerli bir sebepleri olması halinde yanlarında velileri olmadan Seyahat İzin Belgesi alarak toplu ulaşım araçlarıyla yolculuk yapabilecek. Peki Seyahat İzin Belgesi nasıl alınır?

Devamını Gör

Ağustos'ta 2,5 gün izin al 10 gün izin yap

Resmi tatillerin az yaşandığı 2017 yılında Ağustos ayı tatil için en cömert ay. Ağustos ayında 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Kurban Bayramı tatillerini birleştirerek 2,5 gün izin alıp tam 10 gün izine çıkabilirsiniz. Nasıl mı?

Devamını Gör