7 yeni havalimanı yapılacak

7 yeni havalimanı yapılacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı yurt içinde 7 farklı noktaya havalimanı yapılacağını açıkladı. Özellikle Çeşme Alaçatı ve Batı Antalya havalimanlarının turistik bölgelerin potansiyelini daha da etkileyeceği tahmin ediliyor.

Kamu çalışanları bilet iptali için ne yapmalı?

Kamu çalışanları bilet iptali için ne yapmalı?

OHAL kapsamında kamu çalışanlarının izinleri geçici bir süre iptal edildi. Hükumet yetkilileri bu süreçte uçak bileti satın alan memurların da bilet paralarının iade edileceğini açıklamıştı. THY, Pegasus, Atlas Global, SunExpress, Onur gibi havayolları firmaları da memurların kamu personel kimliklerini ibraz etmeleri halinde iptal ve iade başvurularını almaya başladı. Dolayısıyla Enuygun'dan bilet satın alan çok sayıda kamu personeli de iptal ve iade başvurusu yapmaya başladı ve hala yapmaya devam ediyor. 18 Temmuz-31 Ağustos 2016 tarihleri arasında Enuygun üzerinden uçak bileti satın alıp bunu iptal etmek isteyen memurun yapması gereken işlemleri adım adım anlatalım.

Bahşiş gerekmeyen 15 ülke

Bahşiş gerekmeyen 15 ülke

Bu ülkelerde bahşiş bırakmaya gerek yok! Yurt dışına çıktığımızda aklımızı en fazla kurcalayan konulardan biri de kafe ve restoranlarda ne kadar bahşiş bırakmamız gerektiğidir. Bazı ülkelerde memnuniyetinizi belli etmek için bahşiş bırakmak yazılı olmayan bir kural olsa da bu durum bazı ülkelerde geçerli değil. İşte hesabı öderken fazladan bahşiş bırakmanız gerekmeyen 15 ülke...

Adnan Menderes Havalimanı'na girişler artık daha kolay

Adnan Menderes Havalimanı'na girişler artık daha kolay

Bir yere uçakla seyahat edeceksiniz. Bavulunuzu hazırladınız, aceleyle yola çıktınız. Yolda biraz da trafik varsa, uçağa yetişmek tam bir maceraya dönüşebilir. Havalimanına kadar zar zor ulaştıktan sonra hızlıca uçağa geçmeyi planlarken o da ne... Güvenlik kontrolünde uzuun bir kuyruk sizi bekliyor.

Yurt dışında eğitim için en iyi 7 yer

Yurt dışında eğitim için en iyi 7 yer

Derler ki hem yabancı bir dili öğrenmek hem de dünyanın farklı yerlerini görmek için en iyi yol bir süre yurt dışında yaşamak ve eğitim almaktır. İyi ama nasıl? İster üniversite ister yabancı dil öğrenmek için olsun yurt dışında eğitimin ilk ve en önemli adımı ülke seçimi. Nereye gitmek daha kolay, hangisi daha ucuz veya tam da aradığınız özelliklere sahip? Gelin, Avrupa’dan Amerika’ya yurt dışında eğitim almak için en iyi rotalara birlikte bakalım.

Dünyanın en büyük oteli Mekke’de inşa ediliyor

Dünyanın en büyük oteli Mekke’de inşa ediliyor

Dünyanın en yüksek binası, dünyanın en büyük alışveriş merkezi gibi birçok ilke imza atan Orta Doğu dünyası şimdi de yeryüzünün en büyük oteline ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 2017’de açılması planlanan otel Suudi Arabistan’ın Mekke şehrinde inşa ediliyor.

THY İzmir’i Avrupa ve Orta Doğu’ya direkt uçuruyor

THY İzmir’i Avrupa ve Orta Doğu’ya direkt uçuruyor

Türk Hava Yolları yeni başlayan seferleri ile Ege’nin ve Türkiye’nin en önemli turizm, ticaret ve kültür merkezlerinden İzmir’i Avrupa kentlerine, Orta Doğu’da ise Kuveyt’e direkt uçuruyor. İzmir yolcuları Temmuz 2015’den itibaren İstanbul veya diğer şehirlerden aktarma yapmaksızın doğrudan Münih, Genova, Stuttgart, Berlin, Hamburg ve Kuveyt’e direkt uçabilecek.

Daha uygun fiyatlarla uçmanın 5 Yolu

Daha uygun fiyatlarla uçmanın 5 Yolu

Uçuşlarınızı daha uygun fiyatlara getirmek ve yıl içinde daha fazla uçabilmek için biletinizi aylar öncesinden almanıza gerek yok. Birkaç püfnoktasını izleyerek yılın her döneminde biletinizi daha uygun fiyatlarla alabilir ve dilediğiniz yere kolayca uçabilirsiniz.

Sadece yürüyerek gezilebilecek 7 şehir

Sadece yürüyerek gezilebilecek 7 şehir

Günümüzde özellikle büyük kentlerde trafiğe çıkan araç sayısı hızla artarken kimi şehirler tam tersi bir yol izliyor ve caddelerini yayalaştırıyor. ''Yaya dostu'' bu şehirler, sakinlerine sadece daha trafiksiz ve stressiz bir yaşam değil, aynı zamanda daha temiz bir hava ve sağlıklı bir çevre sunuyor.

Qantas Airlines yolcularını sanal gerçekliğe uçuruyor

Qantas Airlines yolcularını sanal gerçekliğe uçuruyor

Sıkı bir rekabet içinde olan havayolu şirketleri yolcularına yeni deneyimler sunarak farklılaşmak için her gün yeni bir projeyle karşımıza çıkıyorlar. Bunlardan biri de Qantas Airlines'ın uçuş sırasında farklı dünyalara götüren sanal gerçeklik uygulaması.

x