Kapadokya Havalimanı 5 ay boyunca uçuşlara kapanacak

Kapadokya Havalimanı 5 ay boyunca uçuşlara kapanacak

Türkiye’nin en turistik bölgelerinden biri olan Kapadokya’da yer alan Nevşehir Kapadokya Havalimanı, tadilat nedeniyle 5 ay boyunca uçuşlara kapatılacak. Havalimanının 1 Mayıs ve 30 Eylül 217 tarihleri arasında kapalı kalacağı açıklandı.

Borajet ABD ortaklı Türk firması SBK Holding'e satıldı

Borajet ABD ortaklı Türk firması SBK Holding'e satıldı

Türk havayolu şirketi Borajet'i ABD'de de iş yapan bir başka Türk şirketi SBK Holding satın aldı. 10 gündür satın alma konusunda görüşmeler yapan iki firmanın anlaştığı açıklandı. Satın alma görüşmelerinin son 10 günde hız kazandığı ve tarafların dün hisse devrine ilişkin el sıkıştıkları öğrenildi.

3. Havalimanı ne zaman açılacak?

3. Havalimanı ne zaman açılacak?

Tüm etapları tamamlandığında dünyanın en büyük 5. havalimanı olacak 3. havalimanının ilk etap açılış tarihi açıklandı. Başbakan Binali Yıldırım, havalimanın ilk etap açılışını, 26 Şubat 2018 tarihinde yapmayı planladıklarını söyledi. Yıllık 150 milyon yolcu kapasiteli havalimanının, 10.2 milyar euro’luk yatırım maliyeti var.

7 yeni havalimanı yapılacak

7 yeni havalimanı yapılacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı yurt içinde 7 farklı noktaya havalimanı yapılacağını açıkladı. Özellikle Çeşme Alaçatı ve Batı Antalya havalimanlarının turistik bölgelerin potansiyelini daha da etkileyeceği tahmin ediliyor.

Kamu çalışanları bilet iptali için ne yapmalı?

Kamu çalışanları bilet iptali için ne yapmalı?

OHAL kapsamında kamu çalışanlarının izinleri geçici bir süre iptal edildi. Hükumet yetkilileri bu süreçte uçak bileti satın alan memurların da bilet paralarının iade edileceğini açıklamıştı. THY, Pegasus, Atlas Global, SunExpress, Onur gibi havayolları firmaları da memurların kamu personel kimliklerini ibraz etmeleri halinde iptal ve iade başvurularını almaya başladı. Dolayısıyla Enuygun'dan bilet satın alan çok sayıda kamu personeli de iptal ve iade başvurusu yapmaya başladı ve hala yapmaya devam ediyor. 18 Temmuz-31 Ağustos 2016 tarihleri arasında Enuygun üzerinden uçak bileti satın alıp bunu iptal etmek isteyen memurun yapması gereken işlemleri adım adım anlatalım.

Bahşiş gerekmeyen 15 ülke

Bahşiş gerekmeyen 15 ülke

Bu ülkelerde bahşiş bırakmaya gerek yok! Yurt dışına çıktığımızda aklımızı en fazla kurcalayan konulardan biri de kafe ve restoranlarda ne kadar bahşiş bırakmamız gerektiğidir. Bazı ülkelerde memnuniyetinizi belli etmek için bahşiş bırakmak yazılı olmayan bir kural olsa da bu durum bazı ülkelerde geçerli değil. İşte hesabı öderken fazladan bahşiş bırakmanız gerekmeyen 15 ülke...

Adnan Menderes Havalimanı'na girişler artık daha kolay

Adnan Menderes Havalimanı'na girişler artık daha kolay

Bir yere uçakla seyahat edeceksiniz. Bavulunuzu hazırladınız, aceleyle yola çıktınız. Yolda biraz da trafik varsa, uçağa yetişmek tam bir maceraya dönüşebilir. Havalimanına kadar zar zor ulaştıktan sonra hızlıca uçağa geçmeyi planlarken o da ne... Güvenlik kontrolünde uzuun bir kuyruk sizi bekliyor.

Yurt dışında eğitim için en iyi 7 yer

Yurt dışında eğitim için en iyi 7 yer

Derler ki hem yabancı bir dili öğrenmek hem de dünyanın farklı yerlerini görmek için en iyi yol bir süre yurt dışında yaşamak ve eğitim almaktır. İyi ama nasıl? İster üniversite ister yabancı dil öğrenmek için olsun yurt dışında eğitimin ilk ve en önemli adımı ülke seçimi. Nereye gitmek daha kolay, hangisi daha ucuz veya tam da aradığınız özelliklere sahip? Gelin, Avrupa’dan Amerika’ya yurt dışında eğitim almak için en iyi rotalara birlikte bakalım.

Dünyanın en büyük oteli Mekke’de inşa ediliyor

Dünyanın en büyük oteli Mekke’de inşa ediliyor

Dünyanın en yüksek binası, dünyanın en büyük alışveriş merkezi gibi birçok ilke imza atan Orta Doğu dünyası şimdi de yeryüzünün en büyük oteline ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 2017’de açılması planlanan otel Suudi Arabistan’ın Mekke şehrinde inşa ediliyor.

THY İzmir’i Avrupa ve Orta Doğu’ya direkt uçuruyor

THY İzmir’i Avrupa ve Orta Doğu’ya direkt uçuruyor

Türk Hava Yolları yeni başlayan seferleri ile Ege’nin ve Türkiye’nin en önemli turizm, ticaret ve kültür merkezlerinden İzmir’i Avrupa kentlerine, Orta Doğu’da ise Kuveyt’e direkt uçuruyor. İzmir yolcuları Temmuz 2015’den itibaren İstanbul veya diğer şehirlerden aktarma yapmaksızın doğrudan Münih, Genova, Stuttgart, Berlin, Hamburg ve Kuveyt’e direkt uçabilecek.

x