29 Ekim'i kutlamak için 7 yer

29 Ekim'i kutlamak için 7 yer

Cumhuriyetimizin ilanının 93. yılınızı kutlayacağımız yıl dönümüne az kaldı. 1 asır önce dedelerimizin ninelerimiz yazdığı bu kahramanlık öyküsü sayesinde cumhuriyetimize kavuştuk. Bu özel günü ya da haftayı çocuklarınızla birlikte özel bir şeyler yaparak kutlamaya ne dersiniz? Şehrinizde ya da size yakın yerlerde Cumhuriyet Bayramı için gezebileceğiniz çok özel yerler var.

Abu Dabi'ye 313 dolara uçuran kampanya

Abu Dabi'ye 313 dolara uçuran kampanya

Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti Abu Dabi'de çölde safari yapmaya ne dersiniz? Şimdi biletinizi Enuygun.com üzerinden satın alarak Etihad Havayolları'nın kısa bir süre için geçerli kampanyasından yararlanabilir ve sadece 313 dolardan başlayan avantajlı fırsatlarla uçma keyfini yaşayabilirsiniz. Kampanyadan yararlanmak için biletinizi 23 Ekim'e kadar satın alabilir ve 30 Haziran 2017'ye kadar seyahat edebilirsiniz.

Dubai'ye gidiş dönüş 214 dolara uçun

Dubai'ye gidiş dönüş 214 dolara uçun

Dünyanın en yüksek binasına çıkmanın veya Dubai'nin dünyaca ünlü dev alışveriş merkezlerini turlamanın şimdi tam zamanı. Flydubai Havayolları'nın avantajlı fiyatlarıyla biletinizi 24 Ekim 2016'ya kadar Enuygun.com üzerinden alarak sadece 185 dolardan başlayan fiyatlarla uçabilirsiniz. Üstelik seyahatinizi 28 Ekim 2017 tarihine dek dilediğiniz zaman gerçekleştirebilirsiniz.

Dünyadan özel ada üzerine kurulan 7 harika otel

Dünyadan özel ada üzerine kurulan 7 harika otel

Ayrıcalıklı hizmetler ve deneyimler söz konusu olduğunda dünya üzerinde sınır tanımayan birçok otel ve tesis var. Bunlardan bazıları ise son yıllarda gitgide daha fazla popüler olmaya başlayan özel ada üzerine kurulan tesisler. İster okyanusun ortasında tropik bir adada isterseniz de tarihi bir Avrupa şehrinde olun özel ada üzerine kurulmuş tesislerde kalabilirsiniz. Özellikle balayı çiftlerinin tercih ettiği bu yerler arasında en iyileri hangileri dersiniz?

Köprüler ve ışıklar şehri Budapeşte

Köprüler ve ışıklar şehri Budapeşte

Tuna nehri öyle bir akmış ki geçtiği tüm şehirlere ayrı bir ruh ve zenginlik vermiş. Budapeşte şehri de ortasından akan Tuna nehrinden tüm bu güzelliklerini almış. Şehirde tarih, doğal güzellik, köprüler ışıklar ne ararsanız var. Gündüzü de gecesi de ayrı bir güzel. Tuna’nın etrafındaki binaları öyle güzel ışıklandırmışlar ki tam hava karardığı anda Tuna’nın etrafında durup bu ışık şölenini seyretmek ayrı bir keyif. 1,5 asır boyunca Türk egemenliğinde kalmış şehirdeki önemli eserlerin çoğu ise Avusturya Macaristan imparatorluğu zamanında yapılmış eserler. Yine de Osmanlı’dan kalma cami, hamam gibi eserler bulmak mümkün. Hatta Galatasaray Lisesi’nin de kurucu olduğu kabul edilen Türk Ermiş Gül Baba Türbesi'ni bile gezebilirsiniz.

1 Mayıs 2017'ye kadar resmi tatil yok

1 Mayıs 2017'ye kadar resmi tatil yok

Bu yıl çalışanlar için resmi tatil açısından çok bol bir seneydi. Özellikle iki dini bayram Ramazan ve Kurban Bayramı izinlerini 1 ya da 1,5 gün izin alınarak 9 güne çıkartabildik. Ancak çalışanlar bundan böyle 7 ay boyunca resmi tatil yapamayacak. Çünkü 1 Mayıs 2017 tarihine kadar resmi tatil yok.

Havalimanında yapılan 8 büyük hata

Havalimanında yapılan 8 büyük hata

Uçakla yolculuğun daimi başlangıç ve bitiş noktası olan havalimanları çoğu zaman rahat ve ilgi çekici yerler olsa da burada yapılan bazı hatalar daha güvenli ve konforlu bir yolculuk geçirmenize engel olabilir. Havalimanında yolcuların sıkça yaptığı bazı yanlışlar neler ve bunların önüne nasıl geçebilirsiniz dersiniz?

Sonbaharda İstanbul'da yapılacak en güzel 10 aktivite

Sonbaharda İstanbul'da yapılacak en güzel 10 aktivite

Sonbahar eşsiz tondaki renkleriyle doğada kendini gösterdi. Bu günlerde park bahçe gezmek gerçekten çok keyifli. Kış gelmeden Ekim ve Kasım aylarında İstanbul’da yapabilecek etkinlikler için bir program yapacaksanız bu önerilerimize mutlaka göz atın. Sadece İstanbul'da oturanlar değil, birkaç günlük İstanbul seyahati yapmak isteyenlerde bu programdan faydalanabilir.

Barselona'da mutlaka yapmanız gereken 10 şey

Barselona'da mutlaka yapmanız gereken 10 şey

İspanya’nın Akdeniz kıyısında yer alan tarihi şehri Barselona, neredeyse kenti baştan yaratan Gaudi’nin eserleri, birbirinden lezzetli tapasları ve yerli halk tarafından ‘’bitmeyen kilise’’ olarak da anılan La Sagrada Familia ile herkesin hayatında en az bir kez görmesi gereken yerlerden biri. Peki, Barselona’nın keyfi en iyi nasıl çıkar dersiniz? Yeni başlayanlar için şehirde mutlaka yapılması gerekenleri 10 maddede sıraladık.

Napoli,Beşiktaş'ı bekliyor

Napoli,Beşiktaş'ı bekliyor

Şampiyonlar Ligi heyecanı başladı. Ülkemizi temsil eden Beşiktaş B Grubu’nda 19 Ekim’de Napoli ile karşılaşıyor. Uçak firmaları şimdiden uçuş sayıları arttırıp uçaklarının boyutlarını büyüttü. Hatta Napoli biletlerine ilgi de arttı.

x