2017'de gitmeniz gereken 10 şehir

2017'de gitmeniz gereken 10 şehir

Gezginler için her biten yıl, yeni bir seninin hazırlıklarının başlaması anlamına gelir. Eminim seyahat tutkunları 2017 seyahat planlarını şimdiden yapmaya başlamıştır. Size biraz tüyo verelim ve 2017'de eğer görmediyseniz görmeniz gereken şehirler sıralamasına bir göz atın... İşte turistler için son yılların yıldızı parlayan kentleri...

Adana ile ilgili bilmeniz gereken 5 şey

Adana ile ilgili bilmeniz gereken 5 şey

Seyhan Nehri'nin kıyıları boyunca kurulan Adana, aynı zamanda ülkemizin en büyük 5 şehrinden biri. Başta acılı kebabı ve şalgam suyu olmak üzere Türkiye'de lezzet denince ilk akla gelen şehirlerden olsa da Adana sadece bunlardan ibaret değil. Çok eskilere uzanan tarihi boyunca sayısız uygarlığa tanıklık eden Adana'ya ne zaman gidilir, nerelerde gezilir, ne yenir ne içilir? Şehri tam anlamıyla hakkını vererek keşfetmek isteyenler için ipuçlarını 5 maddede sıraladık

Havalimanından alınabilecek en iyi 6 yeni yıl hediyesi

Havalimanından alınabilecek en iyi 6 yeni yıl hediyesi

Yeni yıl tüm hızıyla yaklaşırken sevdiklerine hediye almak isteyenler de araştırmalara çoktan başladı. Eğer zamanınız bolsa tek tek alışveriş merkezlerini gezip en iyi hediyeyi bulabilirsiniz. Ama aklınız son anda başınıza geldiyse telaşlanmayın, havalimanından ayrılmamdan alabileceğiniz birçok yılbaşı hediyesi var.

Amsterdam'da bedava yapabileceğiniz 7 şey

Amsterdam'da bedava yapabileceğiniz 7 şey

Amsterdam'da tatil denince genellikle ilk akla gelen pahalı oteller, lüks restoranlar ve bir o kadar masraflı turlar olabilir. Ancak her yıl milyonlarca turistin akın ettiği Hollanda'nın başkentinde hiç para ödemeden yapabileceğiniz şeyler de var.

İspanya ile ilgili çok bilinmeyen 8 şey

İspanya ile ilgili çok bilinmeyen 8 şey

Barselona, Madrid ve Sevilla gibi tarihi şehirleri, lezzetli paella ve tapasları ve dünyanın neredeyse her yerinden taraftarları bulunan efsanevi futbol kulüpleriyle İspanya Avrupa'nın en popüler ülkelerinden biri. Bugüne dek hakkında çok sayıda şey yazılan ve söylenen İspanya ile ilgili pek fazla bilinmeyenleri keşfetmeye hazır mısınız?

Aralık'ta 100 TL'nin altında 5 rota

Aralık'ta 100 TL'nin altında 5 rota

Aralık ayı yurt içi ve yurt dışı biletlerinde fiyat uygunluğu açısından en cazip dönemlerden biri. Yurt içinde pek çok destinasyona gidiş dönüş her şey dahil 100 TL’ye ya da altında bir fiyata uçabiliyorsunuz. Kaplıca, kayak tatili yapmak isteyenler ya da memleket hasretiyle yanıp tutuşan ailesini görmek isteyenleri için iyi bir fırsat.

Hangi ülkede ne kadar bahşiş vermeli?

Hangi ülkede ne kadar bahşiş vermeli?

Özellikle yurt dışına seyahat eden gezginler tarafından en fazla merak edilen konulardan biri de bahşiş. İlk defa gittiğiniz bir ülkede restoranda yemek yediğinizde veya kafede bir şeyler içtiğinizde masadan kalkmadan önce ne kadar bahşiş vermelisiniz biliyor musunuz? İşte, en popüler ülkelerde geçerli yazılı olmayan bahşiş kuralları...

Yeni yılı karşılamak için 7 benzersiz rota

Yeni yılı karşılamak için 7 benzersiz rota

Yeni yıl yepyeni umutlar ve yeni maceralarıyla birlikte geliyor. 2017'ye sayılı günler kala yılbaşı için henüz plan yapmadıysanız, ülkemizinden ve yurt dışından yeni yılı karşılamak için en iyi yerlere göz atarak başlayabilirsiniz.

New York'ta mutlaka yapmanız gereken 10 şey

New York'ta mutlaka yapmanız gereken 10 şey

Gökyüzüne uzanan dev gökdelenleri, günün her saatinde hareketli, ışıltılı caddeleri ve bir şehir parkından çok adeta küçük bir ormanı andıran Central Park ile New York her yaştan ziyaretçiyi kendisine hayran bırakan bir şehir. Manhattan, Brooklyn, Bronx, Staten Island ve Queens olmak üzere beş ayrı bölgeden meydana gelen efsanevi şehri hakkını vererek keşfetmek isterseniz bu 10 maddeye göz atarak başlayabilirsiniz.

Madame Tussauds İstanbul'da

Madame Tussauds İstanbul'da

Dünyanın en önemli balmumu müzesi olarak bilinen ve her yıl Londra, New York, Tokyo gibi şehirlerde çok sayıda ziyaretçiyi çeken Madame Tussauds Müzesi İstanbul'da ziyarete açıldı. Yerli ve yabancı birçok ünlünün balmumu heykellerini görebileceğiniz müzede en fazla ilgi gören heykellerden biri de Atatürk'e ait.

x