Futbol kazası – Talihsiz bir olay çerçevesinde ferdi kaza sigortası

Kısa bir süre önce Eskişehirspor'da profesyonel futbol yaşamını sürdürürken evinde geçirdiği bir kalp kriziyle aramızdan ayrılan Ediz Bahtiyaroğlu, sporcuların genç yaşta ölümlerine ilişkin tartışmaları yeniden alevlendirirken, bir başka boyutuyla sigortalı olmanın ve alınmış olan sigortanın hangi hallerde fayda sağlayacağını bilmemiz açısından gündem oluşturdu

Devamını Gör

Özel hastane acil servisleri hafta sonu ve tatillerde paralı

Sağlık Bakanlığı, özel hastanelerin acil bölümlerinin hafta sonları ve resmi tatil günlerinde paralı olacağını ve hastanelerin acil servislerinde kırmızı, sarı, yeşil alan uygulamasına göre hastalara tedavi yapılacağını duyurdu.

Devamını Gör

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası başladı

Aslında uzun zamdır gündemdeydi ve ilk olarak Mapfre ile Medical Park Hastaneler Grubu uygulamayı başlattı. Bu uygulamayla SGK’lı kişiler daha düşük sağlık sigortası primi ödeyerek özel hastanelerin tüm hizmetlerinden faydalanabilecekler.

Devamını Gör

Sosyal güvencesi olmayan da acile para ödemeyecek

Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı yeni bir genelgeye göre herhangi bir sağlık güvencesi olmayan hasta da, kamu ya da özel hastane acil servislerine başvurması halinde bakılacak. Bakanlığı yayıladığı genelgeye göre acil durum şöyle tanımlanıyor:

Devamını Gör