Kredi kartı faiz oranları ve asgari ödeme tutarında indirim

Koronovirüs nedeniyle geçtiğimiz hafta bankaların bir dizi destek paketleri açıklanmıştı. Şimdi de kredi kartı faiz oranlarında 1 Nisan itibariyle indirime gidileceği açıklandı. Kredi kart aylık azami faiz oranı %1,40’tan %1,25’e düşürüldü. En az %30 olması gereken asgari ödeme tutarı ise %20’ye çekildi. Kredi kartlarında takip süresi 90 güne çıktı.

Devamını Gör

Enuygun'dan yenilik: Kart saklama

Türkiye’nin en büyük uçak bileti sitesi Enuygun.com, kolay kullanım özelliklerini barındıran yepyeni projelere imza atıyor. Enuygun.com’un yeni devreye giren kart saklama özelliği sayesinde uçak biletlerinizi daha hızlı ve sorunsuz satın alabileceksiniz. Nasıl mı?

Devamını Gör

Kredi kartlarındaki Visa ve Mastercard ne demektir?

Visa ve Mastercard ödeme sistemleri yapan iki rakip firmadır. Yani bunlar bir kredi kartı markası değil, nakit akışını sağlayan ödeme sistemi markasıdır. Kredi kartınızın visa ya da mastercard olması sizi değil, bankaları bağlayan bir durumdur. Şöyle ki bankalar kredi kartları operasyon işlemleri için ya visa ya da mastercard altyapısını kullanır. Visa ve mastercard dünyada hemen her yerde ve hemen tüp pos cihazlarıyla anlaşmalı olduğu için, sizin kredi kartınızı sorunsuz olarak kullanmanızı sağlar. Mastercard ABD kökenli, Visa ise İngiltere kökenlidir.

Devamını Gör

Kredi kartı aidat ücreti ödememek için ne yapabiliriz?

Öncelikle bankaların aidatı olmayan kredi kartı çıkartması için yasal düzenleme yapıldı. Ancak bu düzenleme mevcut kartları içermiyor. Üstelik aidatı olmayan kredi kartları, taksitli alışveriş ve puan gibi avantajlar da sunmuyor. Bu durumda mevcut kredi kartınıza kart ücreti ödememek için ne yapabiliriz?

Devamını Gör
x