Biriken kart puanlarına ne olur?

Biriken kart puanlarına ne olur?

Herkesin fikri ortak sanırım: Kart puanlarını harcamak normal harcamalardan en az 2-3 kat daha zevkli. Peki ya harcayamadan silinmeleri? İşte bu bir dramdır!

Aidatsız kredi kartları ve özellikleri

Aidatsız kredi kartları ve özellikleri

Tüketici Yasası’ndaki değişiklikten sonra bankalar kart aidatsız kredi kartlarını çıkarmaya başladı. Hatta bazı bankalar aidatı olmayan kredi kartlarının da puan verme, taksitli alışveriş yapma gibi özelliklerini de ekledi. İşte o kartlar...

Alışverişte kredi kart nakitten daha avantajlı!

Alışverişte kredi kart nakitten daha avantajlı!

“Kredi kartı”, çoğu kez borçları çağrıştırdığı için sevdiğimiz kadar bir o kadar da ürktüğümüz bir ödeme aracıdır. Oysa kredi kartı ile alışveriş yapmak çoğu zaman nakitle alışveriş yapmaktan çok daha avantajlıdır. İşte sebepleri;

Sanal kart kullananlar dikkat! Kartınıza aidat kesilmiş olabilir

Sanal kart kullananlar dikkat! Kartınıza aidat kesilmiş olabilir

Bazı bankalar internet alışverişinin yapıldığı sanal kartlara da aidat kesmeye başladı. İnternet ve telefon alışverişinde kullanılan ve kredi kartınıza bağlı sadece alışveriş sırasında limit verip sıfırladığımız sanal kart kullanıcıları dikkat! Bazı bankalar kredi kartınıza bağlı bu sanal kartlar için 2-3 lira gibi aidat ücreti kesmeye başladı.

BDDK nakit ödemeyi kapattı kredi kartı borçlusu arttı

BDDK nakit ödemeyi kapattı kredi kartı borçlusu arttı

Merkez Bankası’nın verilerine göre kredi ve kredi kartı borcunu ödeyemeyenlerin sayısı Haziran ayına göre yüzde 19.2 oranında artarak 145 bin 768 kişiye yükseldi. Buna en önemli sebep olarak BDDK’nin yıl içinde üç kere kredi kartı dönem borcunun yüzde 50’sinden azını ödeyenin kartlarını nakit çekimine kapatılması yasası gösteriliyor.

Online alışveriş pazarı büyüyor

Online alışveriş pazarı büyüyor

Türkiye'de online alışveriş bu yılın ilk 6 ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 40 artış gösterdi. Daha ekonomik olan ve zamandan kazandıran internet üzerinden online alışverişi sevmeye başladık. Oldukça yeni bir kültür olmasına rağmen online alışveriş pazarı giderek büyüyor. Özellikle markalı ürünleri çok daha uygun fiyata satan alışveriş sitelerine her geçen gün yenileri ekleniyor.

Kart aidatına sınırlama getiriliyor

Kart aidatına sınırlama getiriliyor

Yıllardır gündemden düşmeyen ve çok tartışılan kart aidatı kaldırılmıyor ancak yeni düzenlemeye göre aidatlara sınırlama getiriliyor. Türkiye’deki yaklaşık 52 milyonluk kredi kartı kullanıcısının hemen hemen tamamının en büyük derdidir kart aidatları. Siz farkına varmadan bir anda ekstrenize yansır. Bankalar 40 TL, 50 TL hatta 75 TL gibi değişen fiyatlarda yıllık aidat ücreti altında masraf keserler. Bu konu çok tartışılsa da itirazlara rağmen bir türlü kaldırılmadı. Bankalar bu gelir kapısından vazgeçmek istemeyince de yeni çare olarak kart aidatlarına sınırlama getirilmesine karar verildi.

Kredi kartlarında Ramazan kampanyaları

Kredi kartlarında Ramazan kampanyaları

Razaman ayı iftarıyla sahuruyla özellikle market harcamalarının en yüksek olduğu aylardan biridir. Hemen arkasından gelen Ramazan bayramı nedeniyle de market harcamaları diğer aylara göre bir hayli yükselir. Bu durumu değerlendiren bankalar da kredi kartlarında özellikle market harcamalarına yönelik Ramazan kampanyaları yaptılar.

Kart şifresinde 19'la başlayan numaralara son

Kart şifresinde 19'la başlayan numaralara son

Kredi kartı ya da banka kartınız şifresi 1903, 1905, 1907 gibi tuttuğunuz takımın kuruluş tarihlerinden oluşuyor ya da 1976 gibi doğum tarihinizle başlıyorsa dikkat! Bu tip şifrelerin kolay kırılan şifreler olması nedeniyle bankalar artık 19 ile başlayan şifreleri kabul etmemeye başladı.

Sanal alışverişi sevdik

Sanal alışverişi sevdik

Oturduğunuz yerden, masa başında tek tuşla, üstelik çok daha ucuza yapılan satın almalar, sanal alışverişin cirosunu arttırdı. Önceleri sadece elektronik alışverişle başladığımız sanal mağaza yolculuğu artık devleşti. İnternet üzerinden alışveriş yapılan sitelere her gün yenileri ekleniyor. Siteler ürün çeşitliliğini daha da arttırıyor.

x