ING’den %0,99 faizli 3 ay Ertelemeli Kredi

ING’den %0,99 faizli 3 ay Ertelemeli Kredi

ING Bank 3 ay ertelemeli %0,99’dan başlayan ihtiyaç kredisi kampanyasına yıl sonuna kadar devam ediyor. Bu kampanya aynı zamanda Enuygun.com’dan yapılan ihtiyaç kredisi başvuruları arasında en çok tercih edilenlerden biri. Kampanyada kişiye özel faiz oranı uygulanıyor ve en düşük oran olan %0,99 kredi notu 1.850 ve üzeri olanlar için geçerli.

Yapı Kredi’den %0,90 indirimli faizle konut kredisi

Yapı Kredi’den %0,90 indirimli faizle konut kredisi

Konut kredisi ararken daha avantajlı kredi faiz oranından yararlanmak istiyorsanız, bankaların bankacılık paketleri ile birleştirerek size sunacakları farklı konut kampanyaları olabilir. Örneğin geçen hafta Yapı Kredi Bankası tüm vadelerde faiz oranını %0,90’a kadar düşürdü. Bu indirimli oran Çınar Paketi ile birlikte geçerli oluyor. Peki, Çınar Paketi’nden nasıl faydalanacaksınız? Gelin, önce %0,90 faiz oranıyla 120 ay vadeli kredi ödemelerine, sonra da Çınar Paketi detaylarına bir göz atalım.

%0,99’dan başlayan Bayram Kredileri

%0,99’dan başlayan Bayram Kredileri

Bankaların bayram kredisi kampanyaları %0,99'dan başlayan faizlerle devam ediyor. Farklı tutar ve vadeler için farklı faiz oranlarının uygulandığı bayram kredisi kampanyalarına hemen göz atalım.

Kredilerimi birleştirmek mümkün mü?

Kredilerimi birleştirmek mümkün mü?

Biriken borçları birleştirmek ve ödenecek aylık taksitleri bütçenize uygun bir hale getirmek için, ihtiyaç kredilerinizi birleştirebilirsiniz. Değerlendirme başvuru yaptığınız banka tarafından yapılacaktır.

Banka kredi masraf vergi

Banka kredi masraf vergi

Bankalardan ihtiyaç kredisi kullanırken alınan vergiler KKDF ve BSMV vergileridir. KKDF oranı kredi faiz oranının % 15'i, BSMV oranı ise kredi faiz oranının % 5'idir.

Konut, mortgage, kredi, değişken faiz, sabit faiz

Konut, mortgage, kredi, değişken faiz, sabit faiz

Mortgage alırken faizin sabit olması ya da değişken olması şeklinde iki farklı seçenek bulunuyor. Yapılan açıklamalardan Türkiye'de tüketicilerin çoğunlukla sabit faiz seçeneğini tercih ettiğini, değişken faizin ise riskli bulunarak kullanılmadığını öğreniyoruz.

En düşük faiz en hesaplı kredi

En düşük faiz en hesaplı kredi

En düşük faizli kredi en hesaplı kredi midir? Hayır, bu görüş her zaman geçerli değildir. Bir mortgage ya da konut kredisinde bir çok farklı masrafı değerlendirmeniz gerekir.Kr

Yapı Kredi’den günde 6 TL’ye 5.000 TL

Yapı Kredi’den günde 6 TL’ye 5.000 TL

Yaz aylarında pek çoğumuz günde 5-6 TL harcayıp limonata, dondurma alıyoruz ve “oh iyi geldi” diyoruz. Peki, aynı parayı harcayarak bütçenizi rahatlatmak ister misiniz? Yapı Kredi’nin ihtiyaç kredisi kampanyasıyla günde 6 TL’ye 36 ay vadeli 5.000 TL kredi alabilirsiniz. Günlük değil, aylık ödemenizi merak ediyorsanız da aylık taksitler 183 TL ve kredinin 25 TL tahsis ücretiyle beraber toplam geri ödemesi de sigorta primleri hariç 6.623 TL tutuyor. Yapı Kredi, 10.000 TL’ye kadar olan kredilerde tüm vade ve tutarlarda faiz oranını %1,32 olarak belirlemiş, 10.000 TL kredinin ise tüm vadelerde faiz oranı %1,29.

Kira mı yoksa konut kredisi ile ev almak mı?

Kira mı yoksa konut kredisi ile ev almak mı?

Konut kredisi ve konut reklamlarında “kira öder gibi taksitlerle ev sahibi olun” benzeri sloganları bol bol görüyoruz. Peki gerçekten işin aslı böyle mi, kredi taksitleri gerçekten kira ile aynı mı, konut almış olmak sizin bütçeniz açısından kiradan daha mantıklı bir karar mı? Gelin isterseniz bu sorulara cevap arayalım ve ufak bir hesap yapalım.

Dosya masrafını geri almak için yapılması gerekenler?

Dosya masrafını geri almak için yapılması gerekenler?

Son günlerde sıkça dosya masraflarının nasıl geri alınmasına yönelik haberler ve yazılar okuyoruz. Hatta bu konuda yasal işlemleri yapacaklarını söyleyen pek çok şirket de türedi. Vatandaşlardan bu konuda çok soru aldıklarını belirten Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yetkilileri, vatandaşların dosya masraflarını mahkemeye gitmeden de alabileceğini belirterek konuyla ilgili ayrıntılı açıklamalar yaptı.

x