İstanbullu konut alırken nelere dikkat ediyor

Eskiden “Ev alma, komşu al” denilirdi. Şimdilerde ise özellikle de büyük şehirlerde alınacak evde aranılan ilk özellik ulaşım kolaylığı oldu. Öyle ki depreme dayanıklılık hatta uygun fiyat bile öncelikler sıralamasında ulaşım kolaylığından sonra geliyor. Trafik yoğunluğu ile meşhur İstanbul’da da durum farklı değil. GYODER’in İstanbul’da yaptığı anket sonuçları bu gerçeği doğruluyor.

Devamını Gör

Lüks ev fazla, ya normal konut?

Gerek İnşaat Mühedisleri Odası ve gerekse de Emlakçılar Odası'na göre İstanbul'da lüks konut alımı durdu. İstanbul için metrekaresi 2 bin lira olan aylık ödemesi de 500 ile 2000 TL arasında olan konut yapmak gerekiyor.

Devamını Gör

Büyükşehirlerin ortalama ev fiyatları

Büyükşehirlerde yaşamak bazı yönlerden zor, hatta bazen çekilmez bile bulabiliyoruz. Ancak barındırdığı imkanlar diğer şehirlere göre öyle fazla ki, ister istemez bu şehirler milyonlar tarafından tercih ediliyor. İşte Türkiye’nin büyük şehirlerinden ortalama ev fiyatları...

Devamını Gör

Konut fiyatları geriliyor mu?

Bu soruya bölgesine şehrine göre farklı yanıtlar verebiliriz. Ancak karşılaştırmamızı enflasyon ya da dövize göre yaparsak ‘Evet’ yanıtı vermemiz güç. Peki ev fiyatları geriliyor mu? Artış hızı ne yönde? Bu hafta dilerseniz bu sorulara yanıt arayalım.

Devamını Gör