Ayda 1.000 TL'ye 70.000 TL konut kredisi

Ayda 1.000 TL'ye 70.000 TL konut kredisi

Konut kredisinde faiz oranları artsa da düşse de, eğer kullanacağınız kredi tutarı yüksek değilse aşağı yukarı benzer taksit tutarlarıyla karşılaşırsınız. Örneğin ayda 1.000 TL taksitle 70.000 TL konut kredisi alabiliyorsunuz. Konut kredisi faizlerinin %0,75’e kadar düştüğü dönemlerde ise ayda 1.000 TL taksitle 75.000 TL kredi alabiliyordunuz. Düşük ve yüksek faiz arasında aynı taksit tutarlarında toplamda 5.000 TL daha farklı kredi kullanabiliyorsunuz.

Krediyle ev alacakların dikkat etmesi gereken 7 özellik

Krediyle ev alacakların dikkat etmesi gereken 7 özellik

Krediyle ev satın almaya karar verdiyseniz bu yazdıklarımıza mutlaka göz gezdirin. Kredi kullanmadan önce dikkat edeceğiniz bu özellikler sayesinde kredinizi de evinizi de sorunsuz bir şekilde alabilirsiniz. İşte krediyle ev alacakların dikkat etmesi gereken 7 özellik...

135.000 TL konut kredisi için ne kadar taksit öderim

135.000 TL konut kredisi için ne kadar taksit öderim

Krediyle ev satın almak isteyenler için çok avantajlı bir dönemdeyiz. Hem kredi faiz oranları düşük hem de ev fiyatlarında pazarlık etme şansınız yüksek. Bir çok bankada 120 ay vadeli kredi faiz oranları %1’in altında. Örneğin aylık 1.826 TL’ye 120 ay vadeli 135.000 TL kredi kullanabilirsiniz.

Konutta 240 ay vadeli kredi ödemeleri

Konutta 240 ay vadeli kredi ödemeleri

Konut kredisi kullananlar için 240 ay vadeli kampanyalar devam ediyor. 240 ay vade aynı aylık ödemelerle vadeyi uzatarak daha yüksek tutarda kredi kullanmak isteyenler için cazip gelebilir. Örneğin ayda yaklaşık 3.000 TL taksitle 120 ay vadeli 200.000 TL kredi kullanabilirken, 240 ay vadede yine 3.000 TL aylık taksitle 250.000 TL kredi alabilirsiniz.r

Konutta 20 yıl vade fırsatı

Konutta 20 yıl vade fırsatı

Konut kredisi faiz oranlarında yapılan indirimlerin ardından son aylarda konut piyasasında hızlı bir canlanma olmuştu. Gerek bankalar gerekse de inşaat şirketleri faiz oranlarında indirim yapmıştı. Emlak Konut yeni bir kampanya daha başlatıp konut kredisinde 20 yıl vadede düşük faiz oranı sunmak için çalışma başlattı.

Yatırım için konut alınır mı?

Yatırım için konut alınır mı?

Konut fiyatlarındaki artış son yıllarda altın, döviz, faiz vs. gibi yatırım araçlarının üzerine çıkınca sadece oturmak için değil, yatırım için de ev satın alanlar çoğaldı. Ancak yatırım için ev almak doğru bir karar mı? Konut alan herkes kazanır mı? Sorularına yanıt aramaya çalışalım.

Ev fiyatlarındaki artış faiz artışını geride bıraktı

Ev fiyatlarındaki artış faiz artışını geride bıraktı

Sürekli özellikle konut kredisi faiz oranlarındaki artıştan söz ediyorduk oysa ki ev fiyatlarındaki artış, faizlerdeki artışı geride bıraktı. Nasıl mı? Merkez Bankası verilerine göre, Türkiye genelinde ev fiyatları, geçen yıla göre ortalama %20'ye yakın arttı. İstanbul'da bu oran %25'i geçiyor. Faiz oranları geçen yıl Şubat-Mart aylarında 120 ay vadede %0,87'ye kadar gerilemişti. Şimdi ise %1,19-1,20 aralığında. Faiz oranlarındaki bu artış ister istemez konut kredisi taksitlerinizi ve peşinatlarını da etkiledi. Ancak geçen yıldan bu yana ev fiyatları sürekli artarken, aylık taksitlerde ve toplam tutardaki artış %15. Üstelik bu artışı 120 ay böldüğünüzde yıllık artış %1,5 oluyor. Nasıl mı?

Kira yerine konut kredisi ödeyin

Kira yerine konut kredisi ödeyin

‘Kira öder gibi kendi evinizi ödeyin’ tarzında reklam sloganlarına çok sık rastlamaya başlamışsınızdır. Gerçekten de öyle mi yani ev almak kira ödemek kadar kolay mı? Eğer uzun vadeli borçlanmaktan korkmuyorsanız, ev alırken büyük olsun, lüks olsun gibi katı kurallarınız yoksa ve tabi kredi notunuzsa da bir problem yoksa, kira öder gibi ev sahibi olmak mümkün. Nasıl mı?

Bütçenize uygun konut seçimi

Bütçenize uygun konut seçimi

Pek çok kişi büyük, görkemli ya da lüks konut satın almak ister ancak gelir gider dengesi buna izin vermez. Bankalar da gelir gider dengesine göre kullanabileceğiniz konut kredisi tutarını belirler. Gelirinizin belgelenebilir olmasını ister. İster kredili, ister kredisiz, bütçenize uygun konut seçimi, ev satın alırken en önemli kriteriniz olmalı. Büyük ve daha lüks konut satın almak sizin ödeme gücünüzü zorlayabilir. Ev satın alırken bankalar ödeme planında hangi kriterlere bakar? Eş, anne baba gibi hane halkı geliri katılabilir mi?

Ayda 1.200 TL'ye 80.000 TL konut kredisi

Ayda 1.200 TL'ye 80.000 TL konut kredisi

Konut kredisinde faiz oranları artıyor ancak talebin azalması nedeniyle evini satmak isteyenlerle pazarlık yapma gücünüz de artıyor. Şu günlerde kredi faiz oranları artıyor deyip ev satın almayı ertelemek mi, yoksa bulduğunuz evi kaçırmayıp, hatta iyi bir pazarlık yapma fırsatını yakalamak mı, ikilemi arasında gidip geliyorsanız size yardımcı olayım.

x