İsteğe bağlı sigorta nedir?

İsteğe bağlı sigorta kişinin her hangi bir işte çalışsın ya da çalışmasın prim ödemek suretiyle genel sağlık sigortasına tabi olmasını sağlayan ve koşulları oluşturduğu taktirde emekli olmasını sağlayan bir sigorta türüdür.

Devamını Gör

İsteğe bağlı sigorta nasıl yaptırılır?

İsteğe bağlı sigorta, SGK sistemine dahil olarak prim ödeyebileceğiniz bir sistemdir. Bu sistem sayesinde dışarıdan prim ödeyerek emekli olabilme hakkı elde edersiniz. Peki isteğe bağlı sigorta nasıl yaptırılır?

Devamını Gör

Kolayca Sağlık Sigortası primini hesapla

Geleceğe sağlam ve emin adımlarla yürümek aslında sizin elinizde. Sağlığınızı ayda 50 ya da 100 TL’lik prim ödemeleriyle hem de Anadolu Sigorta güvencesi altına alabilirsiniz. Eğer sık doktora giden biri değilseniz, ciddi bir sağlık probleminiz yoksa, sadece yatarak teminatlı sağlık sigortası yaptırarak risklerinizi minimuma indirebilirsiniz. Arabamızı ya da evimizi sigorta yaptırırken pek düşünmeyiz ancak iş sağlığımıza geldiği zaman hiç hastalanmayacakmışız gibi gelir. Halbuki en önemli hazinemiz sağlığımızdır. Çünkü sağlıklı bir vücut ve sağlıklı bir kafayla insanın hayatta başaramayacağı şeyler çok kısıtlıdır.

Devamını Gör

İsteğe bağlı sigortamızı nasıl sorgulayabiliriz?

Adından da anlaşılabileceği üzere isteğe bağlı sigorta kişinin kurumlardan bağımsız olarak, kendi isteğiyle prim ödeyerek yaptırdığı ve genel sağlık sigortalarından ve emeklilik şartlarından faydalanmasını sağlayan bir sigorta çeşididir.

Devamını Gör