Sevilla’da ulaşım

Sevilla’da ulaşım

Seville San Pablo Havaalanı şehir merkezinden yaklaşık 10 km kadar uzaklıkta bulunuyor. Bu havaalanından şehir merkezine kadar 30 dakikada bir kalkan Tussam otobüsleri ile ya da taksilerle yaklaşık 20 dakikada ulaşabilirsiniz.

Sevilla’da ulaşım

Sevilla’da ulaşım

Seville San Pablo Havaalanı şehir merkezinden yaklaşık 10 km kadar uzaklıkta bulunuyor.Bu havaalanından şehir merkezine kadar 30 dakikada bir kalkan Tussam otobüsleri ile ya da taksilerle yaklaşık 20 dakikada ulaşabilirsiniz.

Sevilla nasıl bir şehirdir?

Sevilla nasıl bir şehirdir?

Efsaneye göre Sevilla, Zeus’un oğlu Herkül tarafından kurulmuştur. Roma İmparatorluğu zamanında şehir “Hispalis”, Müslümanların yönetiminde iken ise “Isbiliya” adıyla anılmıştır.

Sevilla’da hava durumu

Sevilla’da hava durumu

Sevilla yazları sıcak, kışları ılık geçen tipik bir Akdeniz iklimine sahiptir. Temmuz ve Ağustos en sıcak geçen aylar olup kışın en soğuk geçen ay ise Ocak ayıdır.

Madrid’de ulaşım

Madrid’de ulaşım

Madrid’in ana havalimanı Barajas’dır. Şehrin 12 km kuzey doğusunda yer alır. Havaalanından şehir merkezine ulaşmak için Aerocity, AresMobile, havaalanı ekspres otobüsleri, araç kiralama, metro ve taksi gibi birçok alternatifiniz bulunuyor.

Madrid’de hava durumu

Madrid’de hava durumu

Kara ve Akdeniz ikliminin birlikte görüldüğü Madrid’de yıl boyunca kuru bir hava görülür. Yaz ve kış aylarında sıcaklık farkı oldukça yüksektir. Mayıs-Haziran ayları arasında yumuşak ve ılık bir hava vardır ve sıcaklık 20 ile 32 derece arasında değişir.

Madrid nasıl bir şehirdir?

Madrid nasıl bir şehirdir?

Madrid, İspanya’nın 1562 yılından beri başkenti ve en büyük şehridir. İspanya Kraliyet Ailesi ve Hükümeti’ne ev sahipliği yapar. 3,5 milyonluk nüfusu ile ayrıca İspanya’nın ekonomik ve endüstriyel merkezi olan Madrid, Avrupa’nın büyük ve modern metropollerinden biridir. İberya yarımadasının merkezinde yer alan şehir, dağlar ve doğal parklarla çevrilidir.

Barcelona‘da ulaşım

Barcelona‘da ulaşım

Barcelona’da, “Barcelona International”, “Girona” ve “Reus” olmak üzere üç havaalanı bulunuyor. Barcelona International, merkeze en yakın olanı! Merkeze uzak olan Girona ve Reus’a ise uygun fiyatlı uçak bileti bulma imkânınız çok daha fazla. Ancak eğer amacınız şehir merkezini ziyaret etmek ise şehre ulaşmak için ödeyeceğiniz ilave ücretleri de değerlendirmenizde fayda var.

Barselona’da hava durumu

Barselona’da hava durumu

Barselona yaz aylarının sıcak, kış aylarının ise ılık geçtiği tipik bir Akdeniz iklimine sahiptir. Atlantik’ten gelen batı rüzgârları görülür. Düşük nem oranından dolayı yaz sıcakları çok rahatsız edici değildir. Kış aylarında da nazik bir soğuğu vardır. Sıcaklık mevsimlere göre değişiklik gösterse de ılıman ikliminden dolayı hemen hemen her mevsim ziyarete uygundur.

Barselona nasıl bir şehirdir?

Barselona nasıl bir şehirdir?

İberya’nın kuzeydoğu kıyısında yer alarak Akdeniz’de ayrıcalıklı bir konuma sahip olan Barselona, İspanya’nın hem alan hem de nüfus bakımından ikinci büyük şehridir. Barselona ayrıca İspanya’yı oluşturan 17 özerk topluluktan biri olan Katalonya’nın da başkentidir.

x