İnternetten tapu sorgulama

Kendinize ait olan ya da satın almak istediğiniz ev, arsa gibi taşınmazları internet üzerinden sorgulayabilirsiniz. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen bu sistemle tapu bilgilerinizi girerek taşınmazınızın yerini öğrenmek çok kolay. Bu sorgulamada ayrıca parselin uydu fotoğrafı ile çakışık görüntüsü de ekrana geliyor.

Devamını Gör

Noter işlemleri internetten yapılabilecek

Yaşamımızı kolaylaştıran ve pek çok işlemi gerçekleştirdiğimiz internet dünyası artık noter işlemlerini bile yapabilecek noktaya geldi. İnternetten kredi başvurusu yapıp, uçak bileti, elektronik eşya, giysi ayakkabı hatta şimdilerde meyve sebze bile alabiliyorduk şimdi de Noter işlemleri yapabilir hale geliyoruz.

Devamını Gör

Askerlik durum belgesi e-devlet şifresiyle alınabilecek

Askerlik durumunuzu belirleyecek Askerlik Durum Belgesi’ni artık e-Devlet şifrenizle internet üzerinden alabileceksiniz. Böylece belge almak için uzun kuyruklar beklemenize gerek kalmayacak.

Devamını Gör

İnternetten SGK prim borcu sorgulama

SGK prim ödemelerinizi ya da sağlık hizmeti kesintileri vs. internetten TC kimlik numaranız ile sorgulayabilirsiniz. Arkadaş, eş dost sohbet toplantılarında sık sık dile getiririz. Prim ödemelerimizden emeklilik için kaç gün ödememiz kaldığından söz ederiz. Eksiden bu bilgilere ulaşmak zordu ancak internetin hayatımıza girmesiyle ve devlet kurumlarının da bu konudaki çalışmalarını sisteme yüklemesiyle bilgilere ulaşmak artık çok kolay.

Devamını Gör