ADSL kota bilgilerini sorgulama

İnternet hayatımızın en önemli parçası oldu. Pandemi sonrası evden çalışma sayısında artış oldu. Çocuklar ve gençler okul eğitimini online alıyor. Alışveriş, eğitim, çalışmayı hayatı derken her şey internet üzerinden olunca haliyle kota sorunu da çıkmaya başladı. ADSL bağlantılarınızda kesinti yaşamamak, fazla miktarda ücret ödememek ya da kesinti yaşamamak için sorgulama yapmalısınız. Peki sorgulama nasıl yapılır?

Devamını Gör

GPRS nedir?

GPRS (General Packet Radio Service), cep telefonunuz üzerinden internete bağlanabilmenize olanak sağlayan bir teknolojidir. GPRS geleneksel bağlantı türlerine göre daha hızlı veri transferi sağlamaktadır. GPRS teknolojisinde geleneksel bağlantı teknolojilerinden farklı olarak internete bağlı kaldığınız süreye göre değil transfer ettiğiniz veri miktarına göre ücretlendirebilirsiniz.

Devamını Gör

ADSL bağlantı hızım tarifemde sunulandan neden farklı?

Türkiye’de şu anda ADSL’de mevcut altyapı ile sunulabilen en yüksek bağlantı hızı 8 Mbit/s. Ancak dikkat edilirse bu hızdaki tarifeler genellikle ‘8mbit/s’ye kadar’ ibaresi ile sunuluyor. Yani bu rakam ulaşılabilecek en yüksek hızı ifade ediyor. Zira abonenin bulunduğu yerdeki telefon altyapısının kalitesi ve merkeze uzaklığı veri indirme hızının en önemli belirleyicileri.ADSL’de internet erişimi telefon hattı olarak döşenmiş bakır kablolar aracılığıyla sunuluyor. Bulunduğunuz yerdeki kablo altyapısı göreceli olarak daha ince ise, aynı anda daha az veri taşınabildiğinden internetteki veri indirme hızını olumsuz etkiliyor. Hatta eski ve sık sık kopmaların olduğu bir hat ise ADSL’de kesintiler de yaşanabiliyor. Hızı etkileyen bir diğer husus ise abonenin bulunduğu yerin telefon santraline uzaklığı. Uzaklık arttıkça hız azalıyor. Bu santrallerdeki merkezi ADSL cihazlarının performansı bile hızı etkileyebiliyor.

Devamını Gör

TTNET’ten alacağımız var haberimiz yok!

Duyanlar duymayanlara iletsin, alacağı olan kimse kalmasın: TTNET, 2012 Ocak ayında tarife değişikliği nedeniyle zarara uğrayan mevcut ve eski abonelerinin mağduriyetini gideriyor, para iadesi yapıyor!

Devamını Gör