Kredi kullanırken vade tercihi nasıl yapılmalı?

Kredi kullanırken vade tercihi nasıl yapılmalı?

Nakit ihtiyaçlarınız için hızlı bir çözüm sunan kredi seçeneğini değerlendirirken dikkat etmemiz gereken püf noktaları var. Pek çok kişi borcunu biran önce ödeyip kredi yükünden kurtulmak ister. Ancak kredi kullanırken vade tercihi sadece size bağlı değil. Bankalar üzerinizdeki borç yükünden gelirinize kadar pek çok kritere göz atıyor. Sizin de dikkat etmeniz gereken noktalar var. Nedir bunlar?

Düşük maaşla tasarruf etmenin yolları

Düşük maaşla tasarruf etmenin yolları

Tasarruf etmenin önemini hepimiz biliyor ama bunu bir türlü hayata geçiremiyoruz. Hatta “Benim maaşım zaten az, para biriktirmek ne mümkün” dediğinizi duyar gibiyim. Oysa ki iyi bir bütçe yaparak, dikkatli para harcayarak, sabit ödemelerinizi biraz düşürerek hem bütçenizi toparlayabilir hem de para biriktirebilirsiniz. Nasıl mı?

Maaşınız geldiği gibi bitiyor mu?

Maaşınız geldiği gibi bitiyor mu?

Maaşım geldiği gibi bitiyor diyenlerden misiniz? Öyleyse ya gelir gider dengenizde sorun var ya da harcamalarınızı doğru yapamıyorsunuz. Eğer maaşınız yattıktan bir kaç saat içerisinde sağ sola ödemeler yapıp nakit çekecek kadar bile para elinize kalmıyorsa bu yazıyı iyi okuyun. Aşağıda vereceğimiz önerilere göz atarak ve iyi bir plan yaparak bu çıkmazdan kurtulabilirsiniz.

Kredi kullanırken vade tercihi nasıl olmalı?

Kredi kullanırken vade tercihi nasıl olmalı?

Kredi kullanırken borcunuzu bir an önce bitirmek isteyebilir ya da daha uzun vadeye yaymayı arzu edebilirsiniz. Ancak vade tercihinde bulunmadan önce ödeme gücünüzden faiz oranlarına ve borcun miktarına kadar dikkat etmeniz gereken pek çok kriter var. Nedir bunlar?

Akbank'tan günde 10 TL'ye 10.000 TL direkt kredi

Akbank'tan günde 10 TL'ye 10.000 TL direkt kredi

Krediye ihtiyacınız var ve şubeye bile gitmeden paranın hızlıca hesabınıza yatmasını istiyorsanız Akbank Direkt Kredi’yi tercih edebilirsiniz. Başvurunuzu yaptıktan sonra kredi onayı ile birlikte hemen krediyi hesabınıza aktarabilirsiniz. %1,45 faiz oranıyla kredi kullanabileceğiniz Akbank Direkt Kredi kampanyasında örneğin günde 10 TL’ye 10.000 TL kredi alabilirsiniz.

ABank'tan %1,20 faizle Bahar Kredisi

ABank'tan %1,20 faizle Bahar Kredisi

Hayallerinizi ABank Bahar Kredisi kampanyasıyla gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Tüm vade ve tutarlarda %1,20 faiz oranıyla kredi kullanabileceğiniz ABank Bahar Kredisi kampanyası için artık şubeye gitmenize gerek yok. Örneğin aylık 870 TL’ye 48 ay vadeli 30.000 TL kredi kullanabilirsiniz.

Kredi kullanacaklara 6 öneri

Kredi kullanacaklara 6 öneri

Borç kapatmaktan ev tadilatına hatta eğitim masraflarına kadar pek çok konuda nakit ihtiyacınızı gideren tüketici kredisi, doğru kullanıldığında büyük kolaylık sağlıyor. Üstelik eskisi gibi banka banka dolaşmadan online kredi başvurusu da yapabiliyorsunuz. Kredi başvurusu yaparken bazı püf noktalarına dikkat ederseniz kazançlı çıkarsınız. İşte, kredi kullanmadan önce dikkat etmeniz gerekenlerin listesi...

ING'den ayda 282 TL'ye 10.000 TL kredi

ING'den ayda 282 TL'ye 10.000 TL kredi

ING Bank ihtiyaçlarınızı daha fazla bekletmemeniz için %1.09’dan başlayan faiz oranlarıyla kişiye özel faiz oranlı kredi fırsatı sunuyor. 31 Mart’a kadar geçerli kampanya ile 48 ay vade ve 50.000 TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz. Buna göre örneğin %1,09 faiz oranıyla aylık 282 TL’ye 48 ay vadeli 10.000 TL kredi alabilirsiniz. Kampanyanın koşulları ve ödeme planları ise şöyle:

2016'da kredinin EN'leri

2016'da kredinin EN'leri

Bir yılı daha geride bıraktık. Finansal açıdan genel anlamda zor bir yıl geçirdik ancak bazı kolaylıklar da hayatımıza girdi. İhtiyaç kredilerinde vade sınırının 48 aya çıkması, konut kredisinde faiz oranlarının 120 ayda %0,88’e kadar gerilemesi gibi tüketiciye kolaylık sağlayan gelişmeler oldu. Dilerseniz 2016 yılında Enuygun.com kullanıcılarının alışkanlıklarına birlikte göz atalım.

%1,14'ten başlayan faizlerle Garanti ihtiyaç kredisi

%1,14'ten başlayan faizlerle Garanti ihtiyaç kredisi

Garanti Bankası ihtiyaç kredisinde faiz oranını yeniden düşürdü ve %1,14’ten başlayan oranlarla 500.000 TL’ye kadar kredi fırsatı sunuyor. Özellikle yüksek tutarlarda ve 48 ay vadeli kredi kullanmayı düşünüyorsanız Garanti’nin kampanyası oldukça cazip. Örneğin %1,14 faiz oranıyla aylık 1.500 TL’ye 48 ay vadeli 52.500 TL kredi kullanabilirsiniz. Yada aylık 2.000 TL ödemeli 48 ay vadeli 70.000 TL kredi alabilirsiniz.

x