Taksi dursa da taksimetre durmayacak

Taksi dursa da taksimetre durmayacak

İstanbul’da taksi ücretleri zamlandı. Sadece zam değil aynı zamanda sıkışık trafikte de 5 dakikadan sonra yazmaya başlayan 30 kuruşluk bekleme ücreti hemen yazılacak. Bu da trafik sıkışıklığı sorunundan kurtulamayan İstanbullular için iki kere zam anlamına geliyor.

İGDAŞ'tan sabit ödeme kampanyası

İGDAŞ'tan sabit ödeme kampanyası

İGDAŞ, artan zamlardan sonra neredeyse yarım maaşı bulan doğalgaz harcamalarını artık tüm yıla yayma imkanı sunan Sabit Ödeme Sistemi’ni başlatıyor. "Sabit Ödeme Sistemi" adı verilen bu sistemle aboneler, sadece kış aylarında yüksek faturalar ödemek yerine, ödemeyi diğer aylara da yayarak, tüm yıl boyunca belirlenen sabit bir fatura miktarı ödemesi yapabilecek. Ayrıca yine bu sistemde aboneler son ödeme tarihini kendisi belirleyerek bütçesini ödeme tarihine göre planlayabilecek.

Geçen sene e-ticarete 30,6 milyar lira harcadık

Geçen sene e-ticarete 30,6 milyar lira harcadık

Son yılların popüler alışveriş şekli internet alışverişini çok sevdik ve geçen yıl sanal alışverişe 30,6 milyar lira harcadık.Her geçen gün internet üzerinden satış yapan e-ticaret sitelerini sayısı artıyor. Daha ekonomik ürün bulmamızı yarayan ve çoğu kez zamandan tasarruf ettiren bu sistem sayesinde oturduğumuz yerden kıyafetten, ayakkabıya, aksesuara, mobilya, ev ve elektronik eşyaya kadar pek çok kalemde ürün siparişi verebiliyoruz. Bu talep artışı verilere de yansıdı.

Her aileye bir diş hekimi geliyor

Her aileye bir diş hekimi geliyor

Sağlıkta 10 yıllık kalkınma planı belli oldu. Buna göre yeni sağlık planlamasında aile hekimi gibi her ailenin bir de diş hekimi olacak. Randevu süreleri kısalacak, nöroloji çocuk alerjisi gibi alanlardaki hekim eksikliği giderilecek. 6 hafta sonraya atılan randevularda hastalar yan dal uzmanlarına kontrol olabilecek.

Çalışanları asgari ücretli gösterme tarihe karışıyor

Çalışanları asgari ücretli gösterme tarihe karışıyor

Çalışanların sigorta primlerini asgari ücret üzerinden ödeme devri tarihe karışıyor. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Fatih Acar, “meslek kodu” uygulamasıyla işletmelerin çalışanlarına ne kadar ücret ödediğini öğreneceklerini belirtti.

Sağlık raporu paralı oluyor

Sağlık raporu paralı oluyor

Aile hekimliklerinden ücretsiz olarak alınan sağlık raporları, artık Sağlık Bakanlığı’na bağlı çalışan sağlık birimlerinden 50 ile 100 TL arasında değişen ücret karşılığı alınabilecek. 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’na göre 1 Ocak 2013 yılından itibaren işe girişlerde İşe girişlerde alınması zorunlu olan sağlık raporları, yetkilendirilmiş sağlık birimlerinden ücreti karşılığında alınabilecek.

BDDK'dan virüs uyarısı

BDDK'dan virüs uyarısı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Türkiye'deki banka müşterilerini hedef alan, içeriğinde zararlı FATMAL yazılımı barındıran e-postalara karşı uyarıda bulundu.

Demirdöküm kombi alan evini sigortalatıyor

Demirdöküm kombi alan evini sigortalatıyor

Yeni bir kombi satın almak isteyenlere Demirdöküm'den harika kampanya... Demirdöküm, Anadolu Hayat Sigorta işbirliğiyle hayata geçirdiği bu kampanyansıyla kombi alan ve ilk çalıştırmasını yaptıran tüketicilerine, 1 yıl boyunca 10.000 TL bedelinde ev eşyası sigortası ve ev asistans hizmeti hediye ediyor.

AVM otoparklarının 3 saate kadar ücretsiz olduğunu biliyor muydunuz?

AVM otoparklarının 3 saate kadar ücretsiz olduğunu biliyor muydunuz?

İstanbul'da özellikle Avrupa yakasındaki alışveriş merkezlerinde alınan otopark ücretleri mali polisin takibine uğradı.Hukukçu bir arkadaşımın uyarısı sonucu 3 saate kadar AVM otoparklarına ücret ödenmediğini birkaç yıl önce öğrenmiştim. Ancak böyle bir talepte bulunduğumda çoğu otoparktan red yanıtını aldım. Kimi zaman itirazımı sürdürdüm, kimi zaman da para ödemek zorunda kaldım.

x