Elektrik kayıp kaçak bedeline itiraz

Üst üste gelen elektrik zamları sonrası elektrik faturalarımız bir hayli kabardı. Faturalara bir de kayıp ve kaçak bedelleri eklenmesi sebebiyle her ay neredeyse 8-10 lira daha fazla bedel ödemek zorunda kalıyoruz. Bu konuyla ilgili Sivas’ta bir vatandaşın açtığı davada mahkeme, kayıp kaçak bedelinin tüketiciye yansıtılmaması gerektiği kararını çıkarmıştı.

Devamını Gör

Elektrikte sayaç bedeli ödemeyeceksiniz

Çok tartışılan elektrik sayaçlarına ilişkin Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) kararını verdi. Ve artık tüketiciden sayaç bedeli alınmayacağını açıkladı.

Devamını Gör

Doğalgaza zam geldi sırada elektrik var, bütçe dengenizi ayarlayın

Kış geliyor doğalgaza yüzde 10-15 oranında zam yapılacağının açıklanmasının ardından elektriğe de zam yapılacağını hatırlatıp bütçe dengenizi ona göre kurmanızı öneririz.

Devamını Gör

Tarifeye dikkat elektriğiniz pahalıya gelebilir

Elektrik faturalarınızda ciddi artışlar varsa dikkat! Yapacağınız basit bir tarife değişikliği size ciddi oranda indirim sağlayacaktır. Akıllı sayaçlardan sonra elektriği yoğun olarak kullandığınız saatler önem kazandı. Elektrik saatim dijitale geçmişti ve ben farkında olmadan akıllı tarife kullanmaya başlamışım. Daha önceleri akşamları elektrik kullanmanın ucuz olduğunu düşünerek çamaşır bulaşık makinası vs. gece çalıştırıyordum. Oysa ki saat 22:00’ye kadar iki katından fazla elektriğe para ödediğimin farkında değildim.

Devamını Gör