Mobil check in nedir?

Mobil check in nedir?

Mobil check-in, yolcunun biletlenmiş olan uçuşlarını yapmak üzere havaalanına gelmeden check-in işlemlerini mobil cihazlar üzerinden yapabilmelerine olanak sağlayan özelliktir. Yolcular bu sırada koltuk seçimi de yapabilirler. Bu işlem sonunda yolcular biniş kartı yerine kullanılan bir barkod temin etmiş olurlar ve bu barkodları biniş kapılarındaki cihazlara okutarak uçaklarına binebilirler. Bu hizmetten yararlanmak isteyen yolcular sadece kabin bagajları ile uçabilirler. Kabin bagajı dışında bagaj teslimi yapılacak ise check in yapılmış olsa dahi kontuara gidilmesi gerekir.

Pegasus'tan check-in ve boarding süresi uyarısı

Pegasus'tan check-in ve boarding süresi uyarısı

1 Mart'tan itibaren check-in ve boarding sürelerinin değişeceğini belirten Pegasus Havayolları, yolcuları havalimanına zamanında gelmeleri konusunda uyardı.

Enuygun üzerinden online check-in nasıl yapabilirim?

Enuygun üzerinden online check-in nasıl yapabilirim?

Enuygun üzerinden online check-in işleminizi yaptırmak için https://www.enuygun.com ya da https://www.enuygun.com/ucak-bileti/ adresinde bulunan ''Online Check-in'' alanına ''Rezervasyon Kodu (PNR)'' ile ''Yolcunun Adı'' ve ''Yolcunun Soyadı'' alanlarını doldurduktan sonra ilgili havayolunun online check-in sayfasına yönlendirilerek işleminizi kolayca tamamlayabilirsiniz.

Online check-in nedir?

Online check-in nedir?

Online check-in, biletlenmiş olan bir rezervasyonun, havayoluna gelmeden check-in işleminin herhangi bir internet bağlantısı kullanarak yapılmasıdır. Bu hizmetten yararlanmak isteyen yolcular sadece kabin bagajları ile uçabilirler. Kabin bagajı dışında bagaj teslimi yapılacak ise check-in yapılmış olsa dahi kontuara gidilmesi gerekir.

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

PNR(Passenger Name Record)kodu, Yolcu İsim Kaydı’nın kısaltmasıdır. Daha çok rezervasyon numarası olarak bilinir. İnternetten bir bilet rezerve ettiğinizde ya da satın aldığınızda size verilir. Rakamlar ve harflerden oluşur. Bu numara ile havaalanlarında biletinizin çıktısını alabilir, değiştirme ve iptal işlemlerinizi yapabilirsiniz. Kısaca uçuş bilgilerinize ulaşabilmek için en kolay yoldur.

Check-in yapmak için süre sınırlaması var mı?

Check-in yapmak için süre sınırlaması var mı?

Kontuar check-in yani havaalanında check-in işlemi yapacaksanız, bu süre iç hatlar için uçağınızın kalkışından 45 dakika önce sona eriyor. Yurt dışı uçuşlarda bu süre 60 dakikadır.

Cep telefonu ile check-in yapılabilir mi?

Cep telefonu ile check-in yapılabilir mi?

Pek çok havayolu şirketi size mobil check-in imkanı veriyor. Bunun için cep telefonunuzdan uçak biletinizi aldığınız firmanın mobil uygulamasına ya da web sitesine girip “Check-in” başlığını tıkladıktan sonra PNR kodunuzu(rezervasyon kodu) ve ad-soyad bilgilerinizi girmeniz gerekiyor. Bu bilgileri girdikten sonra sizin için otomatik olarak seçilen koltukla ya da kendi seçtiğiniz bir koltuk numarasıyla devam edip işlemi tamamlıyor ve onaylıyorsunuz.

Havaalanında nasıl check-in yapılır?

Havaalanında nasıl check-in yapılır?

Havaalanında check-in yapmak için kimliğiniz ya da pasaportunuz muhakkak yanınızda bulunmalı. Havayolu şirketinizin bankolarını bulup sıraya giriyorsunuz. Sıra size geldiğinde resimli kimliğiniz ya da pasaportunuzu görevliye verip gideceğiniz lokasyonu ve uçuş saatini söylüyorsunuz. Biniş kartınız bastırılmadan bagajınız tartılıyor ve uygun ağırlıkta olup olmadığı kontrol ediliyor. El bagajınızla ilgili bilgi verip gerekli etiketi alıyorsunuz. Biniş kartınıza yapıştırılmış bagaj etiketinizle birlikte check-in işleminiz tamamlanıyor.

Online check-in nasıl yapılır?

Online check-in nasıl yapılır?

Online check-in işlemi sizi havaalanlarında uzun kuyruklarda beklemekten kurtaran bir uygulamadır. Bilgisayarınızın başında, bulunduğunuz ortamın konforundan çıkmadan check-in yapmanızı sağlar. Bu şekilde dilediğiniz koltuk numarasını seçerek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Hava yolu firmalarının tamamına yakını bu hizmeti vermektedir. Çoğunluğu online check-in için bir ücret talep etmezken, bazı şirketlerde bir miktar check-in bedeli alınabilmektedir.

x