iPhone 5S'in fiyatında dünya ikincisiyiz

Dünyanın en pahalı benzininden sonra şimdi de neredeyse dünyanın en pahalı iPhone’larının Türkiye’de satıldığı ortaya çıktı. İngiltere’nin teknoloji sitesi Mobil Unlocked’un çalışmasına göre Türkiye 1.063 dolarlık fiyatla dünyada iPhone 5S’in en pahalı satıldığı ikinci ülke oldu. iPhone 5S’in en pahalı satıldığı ülke ise 1.091 dolarla Ürdün. En ucuz iPhone satın alabileceğiniz ülkeler de ABD ve Birleşik Arap Emirlikleri.

Devamını Gör

iPhone 5S'in Türkiye fiyatı belli oldu

Geçtiğimiz haftalarda tanıtılan ve yurtdışında satışa sunulan iPhone 5S’in Türkiye fiyatı belli oldu. Ön siparişle talep toplayan bir elektronik mağaza zinciri, 16 GB’lik iPhone 5S’in fiyatını 3.199 TL olarak açıkladı. Aynı model iPhone’un ABD’deki fiyatı ise 650 dolar yani 1300 TL’ye denk geliyor.

Devamını Gör

Cep telefonu ücretlerine yüzde 20 indirim

Cep telefonuyla konuşmayı sevenlere ya da yüklü fatura ödemekten şikayet edenlere müjde. Bilgi Teknolojileri Kurumu (BTK) GSM konuşma ücretlerinde yüzde 20 oranında indirim yaptı.

Devamını Gör

Yurt dışından telefon almak için yapılması gerekenler

Akıllı telefonlarımızı pek çok ülkeden pahalıya alıyoruz. Bir de bu fiyatlara dövizdeki artışı eklediğimizde ücret daha da yükseliyor. Bizden daha ucuza akıllı telefon satan ülkeler var. Bu yüzden yurt dışına çıkanlar, telefon tablet benzeri ürünler alabiliyor. Ancak bu tip ürünleri almanın sakıncası var mı? Satın alırken neler yapmanız gerekir.

Devamını Gör