Yüksek faturalardan korkanlar için limit aşımı durdurma

Yüksek faturalardan korkanlar için limit aşımı durdurma

Mobil hatlarınıza ekleyeceğiniz basit bir özellik, sizi yüksek tutarlardaki faturaları ödemekten kurtarabilir. Tüm GSM firmalarında geçerli olan bu özellik sayesinde satın aldığınız paket limitinin üzerine çıkmanız halinde dilerseniz önce size SMS ile uyarı gelir, sonra da kullanımınız kısıtlanarak durur.

Pasaportu da cep telefonuna sığdırdık!

Pasaportu da cep telefonuna sığdırdık!

Son yıllarda hemen her işimizi mobil uygulamalar üzerinden yapmaya başladık. Belki akıllı telefonlar elimizden hiç düşmüyor gibi geliyor ama onlar sayesinde o kadar işimizi halledebiliyoruz ki. Son olarak Traveller Digital Indentity adı verilen sistemle artık pasaport taşımaya bile gerek kalmayacak.

Konuşma ücretine ne kadar vergi ödüyorum?

Konuşma ücretine ne kadar vergi ödüyorum?

Konuşma ücreti üzerine ödenen vergileri aşağıdaki kısa örnekle anlatmaya çalışalım. Örneğin cep telefonunuz ile konuşma ücretiniz: 34.83 TL

Numara gizleme servisi

Numara gizleme servisi

Numara gizleme servisi, arama yaptığınız kişinin cep telefonu ekranında numaranızı görmesini engellemenizi sağlar. Görüşme yapmak istediğiniz kişinin, çağrının ulaştığı sırada numaranızı görmesini istemiyorsanız bu servisi kullanabilirsiniz.

GPS nedir?

GPS nedir?

Global Positioning System(GPS), Türkçesiyle Küresel Yer Belirleme Sistemi, yer yüzü üzerindeki noktamızı kesin olarak belirlemeyi amaçlamış bir uydu sistemidir. Tüm Dünya’nın çevresini saran uydu ağını kullanarak, bizim ile uyduların arasındaki mesafelerden yola çıkarak, yer küre üzerinde bulunduğumuz yeri tespit eder.

Ödemeli arama

Ödemeli arama

Ödemeli arama, görüşme ücretini arayan kişinin değil, aranan kişinin ödediği bir servistir. Servisin kullanılabilmesi için, aranan kişinin görüşmeyi onaylaması gerekmektedir.

Mobil imza nedir?

Mobil imza nedir?

Elektronik imza, sayı, karakter ve sembollerden oluşan, elektronik verilere eklenerek kimlik doğrulaması sağlayan, güvenilir bir sayısal bilgidir. Kişilerin elektronik imzaları, elle atılan imzanın sayısallaştırılmış hali olabileceği gibi, göz retinası, parmak izi ya da sesi gibi biyolojik karakteristik özelliklerinden de oluşabilir.

Fatura ödeme

Fatura ödeme

Cep telefonu faturalarınızı pek çok seçenekle ödemek mümkün. İsterseniz operatörlerin anlaşmalı bankalarından yapabilirsiniz ya da otomatik ödeme seçeneğini değerlendirmek de mümkün. Yine isterseniz ödem noktaları ya da kredi kartıyla ödeme seçenekleri de değerlendirilebilir.

Saniye bazlı tarife

Saniye bazlı tarife

Turkcell,Vodafone ve Avea GSM operatörleri tarafından sunulan bu tarife tipinde ücretlendirme saniye bazlı olarak yapılır. Bu tarifelerde abonenin tüm yönlere doğru yapacağı aramalar saniye bazlı olarak ücretlendirilir.(1 sn/kontör).

Telefon hattımı nasıl iptal ederim

Telefon hattımı nasıl iptal ederim

Cep telefonunuzda kullanmadığınız ya da kullanmak istemediğiniz hatlarını iptal edebilirsiniz. İptal işlemleri yapmak için ilgili operatörlere başvurmanız gerekir. Hiç başvuru yapmamanız halinde de de hattınız iptal olur. Nasıl mı?

x