Konuşma ücretine ne kadar vergi ödüyorum?

Konuşma ücretine ne kadar vergi ödüyorum?

Konuşma ücreti üzerine ödenen vergileri aşağıdaki kısa örnekle anlatmaya çalışalım. Örneğin cep telefonunuz ile konuşma ücretiniz: 34.83 TL

Numara gizleme servisi

Numara gizleme servisi

Numara gizleme servisi, arama yaptığınız kişinin cep telefonu ekranında numaranızı görmesini engellemenizi sağlar. Görüşme yapmak istediğiniz kişinin, çağrının ulaştığı sırada numaranızı görmesini istemiyorsanız bu servisi kullanabilirsiniz.

GPS nedir?

GPS nedir?

Global Positioning System(GPS), Türkçesiyle Küresel Yer Belirleme Sistemi, yer yüzü üzerindeki noktamızı kesin olarak belirlemeyi amaçlamış bir uydu sistemidir. Tüm Dünya’nın çevresini saran uydu ağını kullanarak, bizim ile uyduların arasındaki mesafelerden yola çıkarak, yer küre üzerinde bulunduğumuz yeri tespit eder.

Ödemeli arama

Ödemeli arama

Ödemeli arama, görüşme ücretini arayan kişinin değil, aranan kişinin ödediği bir servistir. Servisin kullanılabilmesi için, aranan kişinin görüşmeyi onaylaması gerekmektedir.

Mobil imza nedir?

Mobil imza nedir?

Elektronik imza, sayı, karakter ve sembollerden oluşan, elektronik verilere eklenerek kimlik doğrulaması sağlayan, güvenilir bir sayısal bilgidir. Kişilerin elektronik imzaları, elle atılan imzanın sayısallaştırılmış hali olabileceği gibi, göz retinası, parmak izi ya da sesi gibi biyolojik karakteristik özelliklerinden de oluşabilir.

Fatura ödeme

Fatura ödeme

Cep telefonu faturalarınızı pek çok seçenekle ödemek mümkün. İsterseniz operatörlerin anlaşmalı bankalarından yapabilirsiniz ya da otomatik ödeme seçeneğini değerlendirmek de mümkün. Yine isterseniz ödem noktaları ya da kredi kartıyla ödeme seçenekleri de değerlendirilebilir.

Saniye bazlı tarife

Saniye bazlı tarife

Turkcell,Vodafone ve Avea GSM operatörleri tarafından sunulan bu tarife tipinde ücretlendirme saniye bazlı olarak yapılır. Bu tarifelerde abonenin tüm yönlere doğru yapacağı aramalar saniye bazlı olarak ücretlendirilir.(1 sn/kontör).

Telefon hattımı nasıl iptal ederim

Telefon hattımı nasıl iptal ederim

Cep telefonunuzda kullanmadığınız ya da kullanmak istemediğiniz hatlarını iptal edebilirsiniz. İptal işlemleri yapmak için ilgili operatörlere başvurmanız gerekir. Hiç başvuru yapmamanız halinde de de hattınız iptal olur. Nasıl mı?

SIM kilit uygulaması kalkıyor

SIM kilit uygulaması kalkıyor

Cep telefonunda Sim kilidi uygulaması 7 Eylül’de sonra eriyor. Ayrıca sözleşmeli cep telefonu satışlarında abonenin vazgeçmesi halinde bütün bedelin tahsil edilmesi zorunluluğu da kalkıyor.

Mobil reklam bütçesi artıyor

Mobil reklam bütçesi artıyor

Akıllı telefonlara rağbet artınca reklam pastası da değişmeye başladı. Digital reklamdan sonra mobil reklamcılık da ön plana çıktı. Hatta artık bunları akıllı telefonlar ve tablet olarak ikiye ayrılması hedefleniyor. Deloitte’nin Teknoloji, Medya, Telekomünikasyon raporunun 12.’sini yayınladı. Buna göre dünyada akıllı telefon sayısı 2 milyara çıkacak.

x