Hamile veya emziren kadına günde 7,5 saat mesai

Hamile veya emziren kadınların günde 7,5 saatten fazla çalıştırılmamasına ilişkin yasal düzenleme Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre hamile ya da emziren kadınlar günde 7,5 saatten fazla ve gece vardiyalarında çalıştırılamayacak. Eğer hamile ya da yeni doğurmuş biriyseniz de ya da hamile kalmayı planlıyorsanız yeni düzenlemelere göz atın.

Devamını Gör

Asgari ücretli yılda 2 bin 400 lira fazla kazanacak!

Asgari ücretlilere müjdeli haber... Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik asgari ücretten her ay kesilen 200 liralık verginin işçiye ödeneceğini açıkladı.İki hafta önce Asgari ücretten vergi kalkıyor başlıklı yazımızda konuya değinmiş ve yeni Anayasa'da asgari ücretten her ay kesilen yaklaşık 200 liralık verginin artık alınmaması için partilerin uzlaştığını belirtmiştik.

Devamını Gör

Çalışan kadına 300 TL kreş yardımı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, ihtiyacı olan çalışan kadına 300 lira kreş yardımı verilmesini amaçlayan sosyal yardım çalışmasını hayata geçiriyor. Buna göre ‘soybis’ adı verilen sistemle kişinin maddi durumuna not verilecek ve bu nota göre kreş yardımı alınabilecek.

Devamını Gör

Emekliye çifte maaş

Bireysel Emeklilik Sistemi BES’te ikinci emeklilik sağlayan sisteme ilişkin yeni düzenleme geliyor. Buna göre isteyenler ömür boyu ikinci bir emeklilik maaşı seçeneği de alabilecek.

Devamını Gör