Bireysel kredi alacağımız bankayı nasıl belirlemeliyiz?

İhtiyaç ya da diğer adıyla bireysel kredi kullanmak istiyorsunuz banka seçiminde nelere dikkat etmeniz gerekir? Bu sorunun yanıtı için çeşitli kriterler var ancak verilebilecek en iyi yanıt “En avantajlı krediyi hangi banka veriyor ise o banka” şeklinde olacaktır. Ancak sadece avantajlı kredi de yeterli olmayabilir dikkat etmeniz gereken başka kriterlerde var. Gelin bu özellikleri birlikte değerlendirelim.

Devamını Gör

Bireysel kredi için başvuru nasıl yapılır?

Kredi çekmek hemen hemen herkesin borç ödeme, ev ya da araba alma, tatil ve eğitim gibi ihtiyaçlarını karşılamak için başvurduğu bir yöntem. Eğer zamanlama doğruysa, karşılaştırarak kredi aranmışsa ve krediyi geri ödeme gücü dikkate alınmışsa kesinlikle kredi kullanmak sizin için faydalı olacaktır. Peki bireysel kredilerde başvuru nasıl yapılır?

Devamını Gör

Bireysel kredi için neler teminat olarak gösterilebilir?

Kredinin herkes için doğru zamanda, karşılaştırarak ve ödeme gücü dikkate alınarak kullanıldığında faydalı olabileceğini daha önceki yazılarımızda sizlerle paylaşmıştım. Bireysel kredilerde KKB notuna göre sadece imza ile yani kefilsiz olarak sadece TC kimlik numaranız ile alabiliyorsunuz. Kredi alamayanlar veya bankanın önerdiği rakamdan fazlasını çekmek isteyenler için ise kefil ve teminatlarla istedikleri krediyi alabilmek mümkün.

Devamını Gör

Bireysel kredinin ödeme planına nasıl karar vermeliyiz?

Kredi kullanırken ödeme planı konusunda gelir durumunuza göre karar vermeniz gerekir. Geliriniz yüksekse daha kısa vadeli kredi kullanabilirsiniz, geliriniz yüksek ama başka harcamalarınız var ise daha uzun vadeli kredi kullanmayı tercih etmelisiniz.

Devamını Gör