Seyahat ederken otele para vermiyoruz
Basın Bülteni

Seyahat ederken otele para vermiyoruz

<br />Ülkemizde seyahat eden her dört kişiden üçü yakınlarının yanında konaklıyor ve seyahat bütçesinin en büyük kısmını ulaşıma harcıyor. Enuygun.com’un analizine göre 2010 yılında gerçekleşen 68,37 milyon adet yurtiçi seyahatte toplamda harcanan 13,84 milyar TL’nin yalnızca 1 milyar TL’si konaklama masraflarını oluşturdu. Ulaşıma toplamda 4,43 milyar TL harcanırken, seyahat başı ortalama ulaşım gideri ise 65 TL <br />Karşılaştırma sitesi Enuygun.com’un Türkiye İstatistik Kurumu verileri ile derlenmiş analizine göre, yurtiçi seyahatharcamalarında ulaşım masrafları en önemli kalemi oluşturuyor. Her dört seyahatten üçünde yakınlarının evinde geceleyen vatandaşlarımızın konaklama masrafları ise seyahat bütçelerinde neredeyse en son sırada yer alıyor. Seyahat başı ortalama ulaşım masrafının 65 TL olarak saptandığı analizde, ulaşım masraflarında bir yıl öncesine göre %7 oranında artış yaşandığına dikkat çekiliyor.<br />
Kredi kullanırken dikkat edilmesi gerekenler
Basın Bülteni

Kredi kullanırken dikkat edilmesi gerekenler

Borç kapatmaktan, otomobil alımına kadar pek çok konuda nakit ihtiyacınızı giderecek olan tüketici kredisini kullanmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Bankalar artık eskisi kadar kolay kredi vermiyor. Kredi notundan, toplam borçluluk oranınıza ve gelir durumunuza kadar pek çok kritere bakılıyor. Haliyle kredi kullanacakların dikkat etmesi gereken noktalar da düne göre daha fazla.
Motorlu araçlarda sigortalılık oranı düştü
Basın Bülteni

Motorlu araçlarda sigortalılık oranı düştü

Karşılaştırma sitesi Enuygun.com’un analizine göre, artan trafik sigortası prim fiyatları sektörde sigortalılık oranının düşmesine neden oldu. Türkiye genelinde trafik sigortası sahiplik oranı son bir yıl içerisinde yüzde 81’den yüzde 78’e geriledi. Sektörde prim üretimi ise yüzde 37 oranında arttı.
Merkez Bankası faiz arttırdı kredi maliyetleri %23 arttı
Basın Bülteni

Merkez Bankası faiz arttırdı kredi maliyetleri %23 arttı

Merkez Bankası’nın faiz artışı kararı, ihtiyaç ve konut kredisi kullanacakların maliyetini de ciddi oranlarda arttırdı. Özellikle de kredi toplam geri ödemelerinde gözle görülür yükselişler var. Kredi karşılaştırma hizmeti veren www.enuygun.com sitesinin analizine göre toplam geri ödemelerde Mayıs ayına göre ihtiyaç kredilerinde %10, konut kredilerinde ise %23’ü bulan artışlar oluştu.