Kredi kullanırken dikkat edilmesi gerekenler

Kredi kullanırken dikkat edilmesi gerekenler

Borç kapatmaktan, otomobil alımına kadar pek çok konuda nakit ihtiyacınızı giderecek olan tüketici kredisini kullanmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Bankalar artık eskisi kadar kolay kredi vermiyor. Kredi notundan, toplam borçluluk oranınıza ve gelir durumunuza kadar pek çok kritere bakılıyor. Haliyle kredi kullanacakların dikkat etmesi gereken noktalar da düne göre daha fazla.

Motorlu araçlarda sigortalılık oranı düştü

Motorlu araçlarda sigortalılık oranı düştü

Karşılaştırma sitesi Enuygun.com’un analizine göre, artan trafik sigortası prim fiyatları sektörde sigortalılık oranının düşmesine neden oldu. Türkiye genelinde trafik sigortası sahiplik oranı son bir yıl içerisinde yüzde 81’den yüzde 78’e geriledi. Sektörde prim üretimi ise yüzde 37 oranında arttı.

Merkez Bankası faiz arttırdı kredi maliyetleri %23 arttı

Merkez Bankası faiz arttırdı kredi maliyetleri %23 arttı

Merkez Bankası’nın faiz artışı kararı, ihtiyaç ve konut kredisi kullanacakların maliyetini de ciddi oranlarda arttırdı. Özellikle de kredi toplam geri ödemelerinde gözle görülür yükselişler var. Kredi karşılaştırma hizmeti veren www.enuygun.com sitesinin analizine göre toplam geri ödemelerde Mayıs ayına göre ihtiyaç kredilerinde %10, konut kredilerinde ise %23’ü bulan artışlar oluştu.

2014’te 1 hafta izin al,1 ay tatil yap!

2014’te 1 hafta izin al,1 ay tatil yap!

2014 yılında da resmi tatiller çalışanların yüzünü güldürecek. Karşılaştırma sitesi Enuygun.com’un Seyahat Planı Araştırması’na göre bu yıl işyerinden farklı zamanlarda 7 gün izin alabilen çalışanlar, toplamda 31 gün tatil yapma imkanına kavuşacak.

2013'ün En'leri

2013'ün En'leri

Bir yılı geride bıraktık 2013 yılında bankaların ihtiyaç ve konut kredisi kampanyalarını tanıttık, banka mevzuatlarıyla ilgili gelişmeleri yazdık, tasarruflu olmanın yollarını araştırdık, karşılaştırarak harcamanın önemini vurguladık. İşte 2013 yılında Enuygun.com’dan yapılan kredi taleplerinin EN’leri.

Yılbaşında ünlüler hangi otelde sahne alacak?

Yılbaşında ünlüler hangi otelde sahne alacak?

Yılbaşı yaklaşıyor pek çok kişi şimdiden programını yapmaya başladı. Yılbaşında dışarıda bir gece geçirmek isterseniz birkaç günlük tatil ücreti kadar bile para harcayabilirsiniz. Bu yüzden 1 Ocak Çarşamba günü tatil olduğu için Pazartesi ve Salı günü izin alıp hatta hafta sonu ile de birleştirerek güzel bir tatile çıkabilirsiniz. Otellerin pek çoğu yılbaşı gecesi için özel eğlenceler hazırladı. Hem eğlenip hem de ünlülerin sahne aldığı otellerde dinlenebilirsiniz. Otellerin konaklama ücretlerine genelde yılbaşı gala gecesi eğlencesi de ekleniyor. Enuygun.com olarak sizler için ünlülerin hangi otellerde sahne aldığını araştırdık.

Son bir yılda 11 milyon kişi kredi çekti

Son bir yılda 11 milyon kişi kredi çekti

Krediler, konut alırken ya da borç kapatırken tüketicinin imdadına yetişiyor. 2012 Eylül ve 2013 Eylül arasındaki son bir yıl içerisinde bankalardan tüketici kredisi kullanan kişi sayısı 11 milyonu geçti. Bu dönemde bankaların kullandırdığı kredi miktarı ise 176 milyar TL’ye ulaştı.

Konutta en çok 120 ay vadeli 100 bin TL kredi başvurusu yapıyoruz

Konutta en çok 120 ay vadeli 100 bin TL kredi başvurusu yapıyoruz

Oturmak ya da kiraya vermek için de olsa ev satın almak istemeyen yoktur herhalde. Herkes bütçesine göre ev almanın hesaplarını yapar. Eskiden sağdan soldan borç alarak ev satın almak herkese uygun gelmeyebiliyordu. Bu yüzden ev satın alma hayallerine kavuşmak için pek çok kişi emeklilik ikramiyesini beklemek zorunda bile kalıyordu. Oysa konut kredisi yani mortgage kredisi düzenlemelerinden sonra bu fırsatı herkes yakalayabiliyor. Ev sahibi olmak için çok fazla para biriktirmeden taksit taksit para ödemek yeterli oluyor. Ve yaptığımız araştırmaya göre konut kredisiyle ev satın almak isteyenler de en çok 120 ay vadeli 100.000 TL kredi kullanmak istiyor.

Banka ve kredi kartı kullanımının ekonomiye katkısı

Banka ve kredi kartı kullanımının ekonomiye katkısı

Nakit mi kredi kartı mı tartışmaları süredursun yapılan araştırmaya göre tüketimin tamamen kredi ve banka kartıyla yapılması durumunda ekonomiye 3 yılda 43 milyar TL katkı sağlanıyor. Bu da 10 adet 3. Köprünün yapılması anlamına gelir.

Ekim'de 18 gün tatil fırsatı

Ekim'de 18 gün tatil fırsatı

Kurban Bayramı ve Cumhuriyet Bayramı tatillerinin yer aldığı Ekim ayında yıllık 6 gün izin alarak 18 gün tatil yapabileceğinizi biliyor muydunuz?

x