E-Devlet'ten E-haciz sorgulama

Artık onlarca işlemi yapabildiğimiz E-Devlet üzerinden artık tüm haciz işlemlerini de sorgulayabileceğiz. E-Devlet’in yeni işlemleri sayesinde banka hesaplarınıza e-haciz uygulanıp uygulanamadığını öğrenebileceksiniz.

Devamını Gör

Bankada unuttuğunuz hesabınız var mı?

Türkiye Bankalar Birliği, bankanızda unuttuğunuz mevduat, katılım fonu, emanet ya da alacaklarınız için sorgulama hizmeti başlattı. Buna göre www.tbb.org.tr adresinden size ait unutulmuş hesaplar için detaylı bilgi alabilirsiniz. 5411 Sayılı Bankacılık Kanunu'nun 62. maddesine göre bankalar nezdinde mevduat, katılım fonu, emanet ve alacaklar, 10 yıl içinde aranmaması halinde zaman aşımına tabi oluyor.

Devamını Gör

Banka ve müşteri ilişkilerinde yeni dönem

Uzun zamandır konuşulan düzenlemeler sonunda yürürlüğe girdi. Türkiye Bankalar Birliği, 1 Eylül 2013 tarihinden uygulamaya geçen yönetmeliklerin banka ve müşteri ilişkilerinde yeni bir dönemi başlatacağını savunuyor. Yeni değişiklikler ile tüketici, bankacılık işlemlerinden doğan tüm maliyetlerinin farkında olacak ve maliyetlerden memnun kalmazsa vazgeçme hakkını kullanabilecek.

Devamını Gör

Her ay 2 milyon kredili hesap açılıyor

Karşılaştırma sitesi Enuygun.com’un analizine göre, son bir yıl içerisinde bankalar ve tüketici finansman şirketleri, bireysel müşterilerine her ay ortalama 2 milyon 200 bin yeni kredili hesap açtı.

Devamını Gör