Kış gelmeden denize girebileceğiniz 7 harika yer

nihanbayram

Ülkemiziin özellikle Akdeniz ve Ege sahilleri boyunca uzanan koyları ve plajları her mevsim farklı güzelliklerle ziyaretçilerini karşılıyor. Tüm bir yaz boyunca tatile çıkamadıysanız veya bugünlerde ikinci bir tatili iple çekiyorsanız sonbaharda denizin ve güneşin tadını çıkarabilecğeiiz bu yerlere mutlaka göz atın.

Adrasan

Adrasan

Antalya’nın en güzel koylarından bazılarına da sahip Adrasan’da kıyı boyunca uzanan sahilin uzunluğu 2 kilometreye kadar ulaşıyor. Kemer üzerinden gelebileceğiniz bu cennet belde upuzun sahilinin yanı sıra baş döndüren doğal güzellikleyle de kış gelmeden mutlaka görülmesi gereken rotalardan biri.

Uçak Bileti

Alanya

Alanya

Antalya'nın en güzel tatil beldelerinden Alanya da sıcak güneşin neredeyse tüm yıl boyunca hissedildiği yerlerden biri. Alanya sahillerinde denize girebileceğiniz çok sayıda harika plaj var. 2 kilometre uzunluğa sahip Kleopatra Plajı, İncekum Plajı, Damlataş Plajı ve Portakal Plajı ise en ünlüleri. Alanya plajlarında dilediğiniz gibi yüzüp denize girebileceğiniz gibi rüzgar sörfü gibi sporları da yapabilirsiniz.

Akbük

Akbük

Bodrum ve Marmaris’in hareketli koylarından ve plajlarından kaçanların geldiği bir yer olarak bilinen Akbük’de sonbaharın keyfini yaşarken huzurun ve sakinliğin dibine vurabilirsiiz. Akbük’te karşınıza çıkacak denizin benzersiz temizliği ve çekiciliği de cabası.

Selimiye

Selimiye

Marmaris’e yakın ama kalabalık ve karmaşadan bir o kadar uzakta, doğanın içinde dinlenip huzur bulmak isterseniz Selimiye’ye gelebilirsiniz. Burada hava ekim aynının son günlerine kadar denizin ve güneşin keyfini sürmek için elverişli. 

Kaş

Kaş

Hemen karşısında uzanan Kos Adası ve yükseklerden görünen efsanevi bir maviliğe sahip deniziyle Kaputaş Plajı, her yıl Kaş’a çok sayıda gezgini çeken nedenlerden sadece ikisi. Burası her mevsim bambaşka güzelliklerin adresi olsa da sonbaharda kalabalıkların çekilmesiyle daha da cazip hale geliyor.

Olimpos

Olimpos

Bölgeye has ağaç evlerde kalarak güne taptaze yöresel ürünlerle başlamak ve yaza cennet gibi bir yerde veda etmek isterseniz Olimpos’tan daha iyi bir alternatif bulmanız oldukça zor. Deniz konaklama tesislerine biraz uzak olsa da berraklığı ve muhteşem manzarası ile bu yolu göze almaya değer.

Datça

Datça

Ünlü filozof Strabon’un ‘’Tanrı uzun yaşatmak istediği kullarını Datça’ya gönderir’’ sözü Datça’nın güzelliğini ve eşsiz doğasını anlatmak için yeterli değilse buraya gelin ve kendi gözlerinizle görün. Datça’ya ulaşım diğer yerlere kıyasla biraz daha zahmetli ve zor olsa da buna değer. Üstelik burası son derece sakin atmosferi ile huzur bulmak için de dünyanın en iyi yerlerinden biri.

 


nihanbayram
Nihan Bayram
397 Yazı
Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre bir marka ajansında içerik editörlüğü yaptı. Hürriyet Kitap bünyesinde "Ün, Aşk ve Diğerleri" adlı kitabı yayınlandı. Ajans deneyiminden sonra Enuygun ekibine katıldı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN