Katlanıp bükülebilen tablet geliyor

tugbahacibayramoglu
İçindekiler

11 Ocak tarihine kadar devam edecek dünyanın en büyük tüketici fuarı Las Vegas CES’te en çok ilgi gören ürün kağıt inceliğindeki tablet PaperTab oldu.

Cep telefonu firmalarının televizyon ve elektronik eşya üreticilerinin her yıl en önemli buluşlarını sergilediği Las Vegas CES fuarında kağıt tablet devrimi konuşuluyor. Yüksek çözünürlüklü 10.7 inç plastik ekrana sahip PaperTab aynı bir kağıt gibi bükülüp katlanabiliyor.

Kıvırıp bükebiliyorsunuz

İngiliz Plastic Logic ve Kanada Queen's University'nin ortak ürünü PaperTab Intel Core i5 işlemciye sahip. Kullanıcılar tableti kıvırarak dosyalar arasında geçiş yapabiliyor. Gelecekteki gazete ve dergilerin de artık kağıt yerine bu kıvrılan tabletlerden olma ihtimali yükseldi.Yeni nesil gazeteler tablet olacak

Zaten yeni nesil gazeteyi internetten okumayı tercih ediyordu şimdi bu tip ürünlerle tabletinizi istediğiniz boyuta sokmanıza olanak tanınacak. Metroda kitap okumak yerine tabletinizi katlayarak okuyabilecek ya da tablet gazetenize dilediğiniz yerde göz atabileceksiniz. Plastic Logic CES'te büyük ilgi gören cihazın çıkış tarihi veya fiyatıyla ilgili şu an için bir bilgi vermedi.

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2035 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Uzman Yazarlar