İçindekiler

Daha çok kazanmak kadar, kazancınızı hesaplı yönetmeyi de bilmek zorundayız. Kazanmak başlı başına yeterli gelmeyebiliyor. Harcamalarımızda yapacağımız ufak tefek oynamalar toplamda bizim yüzümüzü güldürebilir. Örneğin pekçoğumuzun otomobili var ve otomobili olanların çoğu da kasko yaptırarak aracıyla ilgili sorununu minumuma indirmeye çalışıyor.

Kasko bitiş tarihini not edin

Ancak kasko yaptığınızda iş bitmiyor.  Her yıl yenilenen kaskonuzu daha düşük fiyattan yaptırmak elinizde. Bunun için kasko bitiş tarihini mutlaka bir yere not edin. Ve bu tarihten 1 ay ya da 2-3 hafta önce yeni kasko şirketi araştırmayı deneyin. Bu konuda enuygun.com’un karşılaştırmaları sizin ihtiyacınızı fazlasıyla görecektir.

Enuygun sizin için 7 sigorta şirketinden fiyat araştırsın

Yapmanız gereken tek şey aracınızla ilgili kısa bilgileri Enuygun.com’daki formu doludurup göndermek. Enuygun.com’un uzmanları size en kısa sürede dönerek, anlaşmalı oldukları 7 firmadan gelecek en uygun 3 teklifi sunacaklardır. Bu durumda yapmanız gereken tek şey enuygun fiyatlı olanı seçmek.

Hasarsızlığınız yoksa bunu da yeni şirkete devredebilirsiniz. Hasara rağmen sigorta poliçesini yenilemek isteyenlerde çıkabilir. Onlar da 3 hasara kadar kasko şirketlerini değiştirme hakkına sahipler.

Kaskonuzu yenilerken deprem, sel, terör gibi teminatların muafiyetli olmadığını kontrol etmeyi unutmayın.

Yazar : Tuğba Hacıbayramoğlu

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2037 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Uzman Yazarlar