Aracınızın hasar görmesi durumunda kazada haklıysanız sizi zarara uğratan aracın sigortası sizin aracınızın masraflarını karşılar. Ancak haksız olduğunuz durumlarda eğer cebinizden para ödemek istemiyorsanız kaskonuz devreye girer. Genellikle kasko, yangın, sel, terör, deprem, çarpma, çarpışma,hırsızlık, halk hareketleri ve kötü niyetli hareketler gibi durumlarda masraflarınızın tamamını karşılar.

Kaza yapmanız ya da aracınızı çalınması halinde Eğer aracınızın aksesuarları varsa ve bunları da sigorta kapsamına almak istiyorsanız, ek ücret ödeyerek bunu yapmanız mümkündür. Kasko yaptırmanın faydaları çoktur.

Kaza, çalınma, terör saldırısı vs. gibi durumlarda kasko devreye girer. Hatta aracın artık kullanılamaz duruma gelmesi halinde aracınız pert olur ve değeri size nakit olarak ödenir. Çalınması durumunda da yine aracın sigorta sözleşmesinde yatan değerleri doğrultusunda parası ödenir.

Tuğba Hacıbayramoğlu
2315 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.