Kasko mini hasar, mini onarım teminatı nedir?

tugbahacibayramoglu
İçindekiler

Kaskolu araçların mini onarım, mini hasar gibi bazı teminat durumları vardır. Mini onarım teminatı, poliçenin geçerlilik süresi boyunca hiçbir bedel ödemeden aracınızdaki ufak hasarların tamir edilmesidir. Hizmet grubu kapsamındaki belirlenen yetkili servislerden yararlanılabilir. Küçük ölçekli hasarları anlaşmalı mini onarım merkezlerinde ücretsiz bir şekilde yapılabilir.

Araçtaki ufak hasarlar mini onarıma girer

Mesala, araçta ufak bir göçük, iç döşeme tamiri, araçta çizilme, bunlar mini onarım kapsamına girer. Ayrıca mini onarım hasarsızlığı bozmaz. Bazı sigorta şirketleri aracın dış ve iç yüzeylerinde meydana gelen sıyrık, çizik ve vuruk gibi hasarları hasarsızlık indirimini koruyarak karşılar.

Her sigorta şirketinde geçerli değil

Ancak bu uygulama sadece bazı sigorta şirketlerinde geçerlidir. Kimi sigorta şirketleri mini hasar teminatı ile bu tip hasarların poliçe ya da eklerinde yazılı şartlar ve limitlerle karşılanmasını sağlamakta ve bu teminattan yararlanan müşterilerinin hasarsızlık indirimini bu sayede koruma altına almaktadır.

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2035 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Uzman Yazarlar