Kasko hasarsızlık indiriminin bozulmadığı haller nelerdir

tugbahacibayramoglu
İçindekiler

Kasko hasarsızlık indirimi alabilmeniz için kazada %100 rücu durumunda olmanız gerekir. Ya da bazı sigorta seçeneklerinde ufak tefek tamiratlar da kasko hasarsızlığını bozmaz. Peki kasko hasarsızlık indiriminin bozulmadığı haller nelerdir?

%100 rüculu hasarlarda bozulmaz

Tüm sigorta şirketleri için geçerli ve hasarsızlığı bozmayan tek durum % 100 rüculu hasarlardır. %100 rüculu hasarlar, sigortalı aracın karıştığı kazada sürücüsünün hiçbir kusurunun bulunmadığı yani karşı tarafın tamamen kusurlu olduğu hasarlardır. Bu tür hasarlarda sigortalı sigorta şirketinden hem hasar tazminatını alır, hem de poliçesinden doğan indirim hakkı etkilenmez. Ancak sigortalının, kusursuz olduğunu zabıt veya tutanak gibi resmi bir evrakla belgelenmelidir ve kazaya sebep olan tarafın tespit edilmesi gereklidir.

Ufak tefek onarımlarda da poliçeniz uygunsa bozulmaz

Cam Kırılması, ayna ve far kırılması gibi hasarlarda hasarsızlık indirimi bozulur mu? Sadece cam hasarına uğramış ve sadece anlaşmalı cam servislerinde yapılan cam hasarları, 1 defaya mahsus hasarsızlığı bozmayan hallerdir. Her sigorta şirketinin farklı uygulamaları söz konusudur. Bazı sigorta şirketleri cam kırılıması hasarında hasarsızlığı bozmazken, bazı sigorta şirketlerinde ise hasarsızlık indirimi bozulabilir. Konuyla ilgili detaylı bilgi için Enuygun Sigorta Ekibi size yardımcı olacaktır.

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2037 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Uzman Yazarlar