• Anasayfa
  • Bilgi
  • Kasım ara tatili için çocuklarla gidilecek yerler

Kasım ara tatili için çocuklarla gidilecek yerler

tugbahacibayramoglu

Yılın ilk ara tatilinde ne yapacağına karar verdin mi? Çocukların eğlenebilecekleri yaratıcı etkinlikler arıyorsan, kısa bir program yapman yeterli. İşte Kasım ayı tatili için gidilecek yer önerileri…

İçindekiler

Ormanya – Kocaeli

Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde yer alan Ormanya, Avrupa’nın en büyük doğal yaşam parklarından biri. Burada birçok hayvan türünü görebilir, 5500 metrekarelik yürüyüş parkurlarında spor yapabilirsin. Burada en çok dikkat çeken yerse Hobbit Evleri. Yüzüklerin Efendisi’nin sevilen karakterlerinin yaşadıkları evlerin kurgusunda yapılmış. Ormanya içerisinde yeme içme mekanları da var, fiyatlar makul. Gitmişken Maşukiye’de kahvaltı edip, Kartepe’nin zirvesine de çıkabilirsin.

ormanya

Uçak Bileti

Abant-Bolu-Yedigöller

Kasım ayının en güzel rotalarından birine yolculuk da yapabilirsin. Abant-Bolu-Yedigöller-Sünnet Gölü-Göynük ve yine bölgenin etrafındaki pek çok yeri görmek için çok güzel bir zaman. İstanbul ve Ankara’dan günübirlik de gidebilirsin ancak yorucu olabilir. Konaklama yapacaksan acele etmelisin, ara tatilde Abant otellerine ilgi büyük. Bolu-Abant otellerine göz atmak ister misin?

Polonezköy – Yeşil Nesil Atölyeleri

İstanbul’da yapacak çok aktivite var. Müzeler, saraylar, eğlence mekanları, başlı başına çocukların görmesi gereken yerler arasında. Ancak eğlenceli ve yaratıcı etkinlik arıyorsanız Polonezköy’de açılan Yeşil Nesil Atölyeleri’ni ziyaret edebilirsin. Tarım, orman, beceri, bilim, gurme ve bilişim gibi pek çok dalda çocukların becerilerini geliştirebildikleri atölyeler bulunuyor. Maslak Oniq ve Park of Çekmeköy’de survivor parkurları da eğlenceli gelebilir.

polonezkoy

Lends of Legends – Antalya

Antalya’da görsel şovları su parklarıyla çocukların çok eğlenecekleri bir yer var. Lends of Legends yunus şovları, su ve ışık gösterileri, su parklarıyla çocukların sınırsız eğlenecekleri bir yer olarak tasarlanmış. Eğer Antalya’ya birkaç günlük tatile gideceksen, Kaleiçi, falezler, Düden Şelalesi’ni görüp, Tünektepe’den teleferikle Toroslar dağlarına çıkabilirsin.

The Land of Legends

Ankapark – Ankara

Avrupa’nın en büyük temaparklarından biri olan Ankarapark’a ister sınırsız giriş ücreti alarak girebilir, istersen de giriş ücreti ödeyip bineceğin aletler için ödeme yapabilirsin. Oldukça geniş bir alanda çocuklar için eğlenceli aktiviteler var. Ankara’da ayrıca masal kahramanlarının heykelleriyle süslü Harikalar Diyarı da çocuklara eğlenceli gelebilir.

ankapark

İzmir Uzay Kampı

Gökyüzü ve uzay bilimine meraklı çocuklar için İzmir’de güzel bir kamp seçeneği var. Bu kampta çocuklar fen bilimleri, matematik ve teknolojiye yönelik çalışmalar yapabilir. Gaziemir’deki bu kampa çocuğunu bırakıp İzmir’i keşfedebilirsin. İzmir uçak biletlerine göz atmak ister misin?


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1439 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar