Ağustos sıcaklarından bunaldıysanız, yeşile hasretseniz, size harika bir önerimiz var. Hala tatil yapabilme şansınız varsa Ağustos ayında Karadeniz’e çıkma fırsatını kaçırmayın. ‘Karadeniz yolu uzun beni yorar’ derseniz hemen Trabzon, Ordu ya da Samsun’a uçak bileti satın alıp orada araba kiralayabilirsiniz. Kendinize birkaç günlük de olsa Karadeniz programı yapın, çok keyifli geçeceğini garanti edebiliriz. Karadeniz turunda mutlaka görmeniz gereken yerleri size hatırlatalım. Kendinize buna göre bir rota belirleyebilirsiniz.

Uzungöl:

Uçak Bileti

Trabzon’un Çaykara ilçesindeki bu turistik belde Karadeniz deyince akla ilk gelen yerlerden biridir. Dünyanın en yaşlı ormanlarının çevrelediği dağların arasında şirin mi şirin bir göldür. Gölün etrafında çok sayıda konaklama yapabileceğiniz pansiyon bulunmaktadır.

Karadeniz Uzungöl

Sümela Manastırı:

Trabzon’a gitmişken Sümela Manastırı’na da uğramadan dönmeyin. İnsanoğlunun teknolojinin gelişmediği bir dönemde dağın yamacına yaptırdığı bu harika yapıyı ziyaret edebilirsiniz. Trabzon’da uğramanızı tavsiye edeceğimiz bir başka adres ise Maçka.

Ayder Yaylası:

Rize'nin Çamlıhemşin ilçesinde ladin ve kayın ağaçlarıyla kaplı bir yayladır. Şifalı kaplıca suları vardır. Bu suların romatizma hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir. Burada civardaki evlerde pansiyon konaklaması yaygındır.

Palovit Şelalesi:

Çamlıhemşin’e bağlı bu tabiat güzelliğine yaklaşık 3 saatlik bir yoldan sonra ulaşabiliyorsunuz. Kaçkar dağları milli parkı içinde Zilkale harabesini geçtikten sonra başlayan şelale 15 m. yüksekliğinden akar. Çok yüksek ve görkemli bir şelaledir.

Ünye Fatsa Ordu:

Samsun’dan başlayarak Karadeniz sahil yolunda ilerlediğinizde sırasıyla bu iki ilçeyi geçip Ordu merkeze ulaşabilirsiniz. Ünye ve Fatsa Karadeniz’in sıcaklığını yaşayabileceğiniz sıcak iki ilçedir. Buralarda otel sorunu yaşamazsınız.

Karadeniz turunda sayısız yayla turuna katılabilir, dilerseniz helikopterli yayla turu bile yapabilirsiniz. Ayrıca Samsun, Trabzon, Ordu, Giresun, Rize ve Artvin şehirlerinde de gezip alışveriş yapabilirsiniz. Tatilinize ve bütçenize göre bir program hazırlamanız yeterli. Konaklama yapabileceğiniz birkaç tane otel önerisi. Ayrıca enuyguncom/otel sayfasından diğer otellere de göz atabilirsiniz.

Grand Atakum Otel Samsun

Anemon Hotel Ordu

Dedeman Rize


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1293 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN