Apple, en hafif iPad olarak tanımladığı iPad Air’i tanıttı. Yeni model bu iPad 470 gr ağırlığında, 7.5 milimetre inceliğinde ve şarjı 10 saat dayanabiliyor. Cihazın hızı da, eski modellerin iki katı kadar olacak.

Beklenen tanıtım dün akşam yapıldı. iPhone, iPad ya da yeni işletim sistemleri derken, Apple havalı tanıtımlarına devam etti. Peki Apple’ın yeni gözbebeği iPad Air’in özellikleri ne?

İçindekiler

Daha ince ve daha hafif

iPad Air eski modeline göre daha hafif ve daha ince. 9.7 inç retina ekranlı cihazın kalınlığı 9.4 milimetreden 7.5 milimetreye düşmüş. Ayrıca 64 Bit A7 işlemcisi bulunuyor. Yeni iPad Air’in dikkat çeken bir başka özelliği de şarjının 10 saate kadar dayanması. Ayrıca 5 megapiksel kamera, çift mikrofon ve 1080p Filli HD video kayıt özelliğine de sahip. Cihaz 1 Kasım’dan itibaren ABD’de 499 dolardan satışa sunulacak.

Yeni işletim sistemi Mavericks tanıtıldı

Tanıtımda sadece iPad Air değil Macbook ve Apple’in Mac masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar için geliştirdiği yeni işletim sistemi Mavericks’in de tanıtımı yapıldı. Ücretsiz olacak yeni işletim sistemi Maverics’i 2007 İMac, MacBook Pro, 2008 MacBook Air ve MacBook ve Mac Pro bilgisayarları güncelleyebilecekler. Yeni tanıtılan 15 inç Macbook Pro'da 2.4GHz i5 işlemci, 4GB Ram, 128GB SSD ve GeForce GT 750 ekran kartı bulunacak.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1296 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN