İstanbul hem Marmara hem de Karadeniz'e kıyısı olan yani denizlerle çevrili bir şehir. Ancak özellikle Marmara Denizi kirlendikten sonra İstanbul halkı denize girmek için Ege ya da Akdeniz kıyılarına gitmeye başladı. Yine de İstanbul'da da güneydekileri aratmayan güzel plajlar var. Bunlar hangileri ve giriş ücretleri ne kadar diye merak ediyorsanız bu galeriyi tıklayın..

Tarabya Big Chefs

Tarabya Big Chefs

Dizi filmlerinden aşina olduğumuz Trabya Big Chefs yazın boğaz kenarı bölmesini plaj olarak kullanıyor. İster sezonluk isterseniz de günübirlik giriş ücreti ödeyerek girebiliyorsunuz. Plaj havlusundan limonataya kadar ücretsiz ikramları var. Hafta içi giriş ücreti 75 TL.

Uçak Bileti

Kilyos Burc Beach

Kilyos Burc Beach

Kilyos'ta da çok sayıda plaj var. Gençlerin favori yerlerinden Boğaziçi Üniversitesi Burch Beach de hafta içi giriş ücreti 30 TL, hafta sonu ise 50 TL. 2 km uzunluğunda plaja sahip olan Burch Beach'in büyük bir kafesi ve lezzetli yemekleri var. Su sporları yapabilir, akşam partilerine de katılabilirsiniz.

Kilyos Dalia Beach

Kilyos Dalia Beach

Sarıyer Demirciköy'de yer alan Dalia Beach büyük bir alana sahip. İster kumsalda güneşlenin isterseniz de çimlerin üzerinde. Yeme içme için seçenek çok. Deniz bisikleti, kano, sörf gibi imkanlar sunuyor. Hafta içi giriş ücreti 20 TL, hafta sonu ise 30 TL.

Kilyos Solar Beach

Kilyos Solar Beach

30 bin metrekarelik alanıyla Türkiye'nin en büyük plajlarından biri olan Solar Beach uzun yıllardır hizmet veriyor. Çocuk ve evcil hayvan bakım alanlarının da bulunduğu Solar Beach de zaman zaman partiler de yapılıyor. Yeme içme seçenekleri çok. Giriş ücreti ise hafta içi 25 TL, hafta sonu 45 TL.

Kilyos Halk Plajı

Kilyos Halk Plajı

Daha uygun fiyatlı bir plaj arıyorsanız Kilyos Halk Plajını da tercih edebilirsiniz. Duş, soyunma kabini, tuvalet, şemsiye şezlong gibi hizmetleri de var. Giriş ücreti ise 15 TL.

Şile

Şile

Şile'nin uzun bir halk plajı var. İster halk plajında ücretsiz yüzün güneşlenin, isterseniz de plaj işletmelerinden 5 ya da 10 TL gibi rakamlara şezlong kiralayın. Sıra sıra bir sürü beach var benim favorim ise rezervasyonla yer bulabileceğiniz Macsha Şile. Hafta içi 10 TL şezlong parası verip daha sakin bir deniz keyfi sürebilirsiniz. İsterseniz akşam yemeğine de kalabilirsiniz.

Florya Güneş Plajı

Florya Güneş Plajı

İstanbul'un bir zamanlar ünlü plajlarından olan Florya Güneş Plajı da cankurtaran, şezlong, tuvalet vs. gibi hizmetler sunuyor. Giriş ücreti 15 TL, öğrenciler içinse 10 TL. Ancak denizinin Kilyos ve Şile plajları kadar temiz olduğunu söyleyemeyiz. Çünkü Güneş Plajı Marmara Denizi'nde. Kilyos ve Şile Plajları ise Karadeniz de yer alıyor.

Nakibey Plajı Büyükada

Nakibey Plajı Büyükada

İstanbul'da Adalar da denize girebileceğiniz plajlar var. Örneğin Büyükada Nakibey Plajı vapur iskelesine yürüyerek 10 dakika mesafede bir yer. Giriş ücreti ise hafta içi 30 TL, hafta sonu 35 TL. Büyükada'da ayrıca Yörükali Plajı da bulunuyor.

Kamo's Beach Club (Kınalıada)

Kamo's Beach Club (Kınalıada)

Kınalıada Ayazma Koyu'nda yer alan Kamo's Beach Club hem deniz hem de havuz seçeneği sunuyor. Doğası yeşil yanında hemen bir halk plajı da var. Giriş ücreti ise hafta içi 15 TL hafta sonu 25 TL. Ayrıca Heybeliada'da Ada Beach ve Aqua Beach seçenekleri de bulunuyor.

Poyrazköy

Poyrazköy

İstanbul'un bir başka ünlü plajı da Poyrazköy'de. Büyük ve geniş bir sahili olan Poyrazköy'de isterseniz ücretsiz kendi koltuk ya da şezlonglarınızı götürerek güneşlenebilirsiniz.


nihanbayram
Nihan Bayram
402 Yazı
Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre bir marka ajansında içerik editörlüğü yaptı. Hürriyet Kitap bünyesinde "Ün, Aşk ve Diğerleri" adlı kitabı yayınlandı. Ajans deneyiminden sonra Enuygun ekibine katıldı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN