Daha önce 29 Ekim ardından da 1 Ocak olarak açıklanan İstanbul yeni havalimanının açılışı, Mart ayına ertelendi. Ancak yeni havalimanından artık pek çok şehre sefer yapılıyor ve uçuşlar Mart ayına kadar da kademeli olarak arttırılacak.

Açılışa özel 64 TL’den başlayan fiyatlar

Açılışa özel THY’nin 64 TL’den başlayan fiyatları var. İstanbul Havalimanı’ndan Ankara, Antalya, İzmir, Trabzon, Gaziantep, Hatay, Diyarbakır, Kayseri, Adana gibi şehirlere siz de 64 TL’den başlayan bilet fiyatlarıyla yolculuk edebilirsiniz. Üstelik yeni havalimanını konforlu ve henüz kalabalıklaşmamış haliyle de keşfetme şansını yakalarsınız. THY kademeli olarak Mart ayına kadar buradan uçuşlarını arttıracak. Bu da daha çok noktaya uygun fiyatlı bilet bulmak anlamına geliyor.

Ulaşım nasıl sağlanır?

Hem uygun fiyatlı bilet bulayım hem de yeni havalimanını göreyim derseniz Mart’a kadarki bu süreden faydalanın. İstanbul Havalimanı’na ulaşım ile ilgili ayrıntıları da ilgili yazımızdan öğrenebilirsiniz. Bu arada İstanbul Havalimanı'ndan yurt dışına uçuşların sayısı da arttırıldı. Kıbrıs ve Bakü'nün yanı sıra Kuveyt, Londra, Münih, Moskova, Paris, Frankfurt, Tiflis, Aşkabat'a uçuşlar da başladı. Uçak bileti fiyatları 99 dolardan başlıyor.

Tuğba Hacıbayramoğlu
2315 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.