• Anasayfa
  • Bilgi
  • İstanbul’da yazlık sinema keyfi nerelerde yapılır

İstanbul’da yazlık sinema keyfi nerelerde yapılır

nihanbayram

Havalar iyiden iyiye ısınırken kapalı alanlardan sıkılıp kendini dışarı atmak isteyenler için yazlık mekanlar da birer birer açılmaya başladı. Bu mekanlar arasında en fazla beklenenler arasında şüphesiz yazlık sinemalar var. Bu yaz rahat, büyük yastıklara uzanıp açık havada film keyfi yapabileceğiniz en iyi yerler nereler?

Çengelköy’ün Yaz Sineması

Çengelköy’ün Yaz Sineması

Boğaz’ın en güzel semtlerinden biri olan Çengelköy’de konumlanan bu yazlık sinema sadece yaz aylarında sinemaya dönüştürülen bir halı saha aslında. Üstelik uygun fiyatıyla da geniş aile veya arkadaşlarla keyif yapmak için ideal. 

Uçak Bileti

Deniz Private Açıkhava Sineması

Deniz Private Açıkhava Sineması

Ataşehir ve çevresinde yaşıyorsanız, açık havada film izleme keyfini yaşamak için en doğru adreslerden biri burası. Havuzun etrafına dizilen şezlonglarda veya rahat minderlerde yayılıp film izlemek yaz aylarının vazgeçilmezleri arasında.

Vodafone Freezone Açıkhava Sineması

Vodafone Freezone Açıkhava Sineması

Vodafone Freezone tarafından düzenlenen gösterimler geçtiğimiz yıl İstanbul Bilgi Üniversitesi Santralistanbul kampüsünde düzenlenmişti. Bu yıl da aynı mekanda olması beklenen etkinlik için en güncel detaylar Vodafone Freezone’un internet sitesinden takip edilebilir.

Vialand Açıkhava Sineması

Vialand Açıkhava Sineması

Avrupa Yakası’nda yıldızların altında film izlemek isteyenler için bir diğer seçenek de Vilaland Alışveriş Merkezi’nin içinde bulunan sinema. Her yaz saat 22:00’den sonra açılan seanslar için gitmeden önce bilgi alıp rezerbvasyon yaptırmanız yarar var. Çünkü yerler hızla tükenebiliyor.

Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs

Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs

Boğaziçi Üniversitesi’nin muhteşem manzarasıyla baş döndüren Güney Kampüs aynı zamanda yaz akşamları film keyfini yaşamak için harika bir seçim. Kampüs meydanında düzenlenen gösterimler için önceden bilgi almanızda yarar var.

Enka Vakfı Açıkhava Sineması

Enka Vakfı Açıkhava Sineması

Enka Vakfı Açıkhava Sineması ise İstinye ve çevresinde yaşayanlar için hem yakın hem de çok keyifli bir seçenek. Yaz akşamları özel olarak seçilen filmlerin gösterildiği sinemada vizyon filmleri ve kısa bir süre önce gösterilen ancak kaçırdığınız filmleri izleyebilirsiniz.

Kadıköy Belediyesi Yaz Sineması

Kadıköy Belediyesi Yaz Sineması

Her yaz Kadıköy’ün çeşitli parklarında düzenlenen sinema günleri de Kadıköylülerin ve civarda yaşayanların vazgeçilmez keyif rotaları arasında. Yaz boyunca düzenlenen etkinlikle birçok filmi ücretsiz olarak izleyebilirsiniz. Ancak yoğun ilgi nedeniyle erkenden gitmenizde yarar var.

Gnctrkclll Sinema Günleri

Gnctrkclll Sinema Günleri

Turkcell’in gençlik platformu Gnctrkcll de yazlık sinema trendinin öncüleri arasında. Her yıl farklı mekanlarda düzenlenen festivalin son yıllarda mekanı Küçükçiftlik Park’tı. Güncel program ve tarihler için Gnctrkcll web sitesini takip edebilirsiniz.


nihanbayram
Nihan Bayram
481 Yazı
Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre bir marka ajansında içerik editörlüğü yaptı. Hürriyet Kitap bünyesinde "Ün, Aşk ve Diğerleri" adlı kitabı yayınlandı. Ajans deneyiminden sonra Enuygun ekibine katıldı.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar